100 ימים מהיום: אקספו החקלאות 2019

מאת: China Radio International
 •   ״בבקרים בבייג׳ין אין צורך להחזיק במעקה ברכבת התחתית,״ זאת הייתה המחשבה הראשונה שלי בבוקר ה-16 לינואר, ״כי אין חשש ליפול- הסרדינים שמסביבך בר יחזיקו אותך במקום.״ אחרי כמה דחיפות ומרפק לצלעות שלא הורגש הודות למעיל-דובי האדום שלי, סוף סוף יצאתי מהרכבת התחתית לאוויר הבוקר הקפוא של בייג׳ין.

  לאחר שהעיתונאים התאספו בזמן ויצאנו לדרך באיחור אופנתי של שעה, האחראית על המשלחת התחילה להסביר על התכנית להיום. שלושה אוטובוסים מלאים בעיתונאים יצאו לסקור את אקספו החקלאות  2019 ברובע הצפון-מערבי של בייג׳ינג, יאנצ׳ינג.

  רשמית, בניית הפארק אשר שם בפניו את המשימה הנחשקת של ״חיים ירוקים - חיים טובים יותר״,    אמורה להסתיים בעוד 100 ימים בדיוק, והפארק יעסוק בנושאים כגון: פיתוח ירוק, גינון, חינוך ועתיד, חקלאות וחדשנות ועוד. השטח הכולל של האקספו הוא 1242.9 דונם (1.24 קמ״ר) והוא יכלול מספר ביתנים ו-41 גני תערוכה חיצוניים בהם יוצגו מוצגים הן מסין והן מהעולם. עד כה, 86 מדינות ו-24 אירגונים בינלאומיים, כולל אונסק״ו והארגון המטאורולוגי העולמי, אישרו את השתתפותם באקספו לצד מעל ל-120 מציגים מ-31 מחוזות מרחבי סין, מה שהופך את האירוע לגדול ביותר מאז השקתו ב1999.

  האקספו הינו האקספו הראשון בעולם שאושר על ידי האיגוד הבינלאומי של העוסקים בתחום הבריאות (IAHP) ויפתח לציבור מה-29 לאפריל ועד ל-7 באוקטובר. את הכרטיסים לאקספו ניתן יהיה לרכוש הן באנטרנט והן במתחם עצמו ומחירם ינוע בין 120 יואן בימי השבוע ו-160 יואן סופי השבוע עם כרטיסים מוזלים מיוחדים במחיר 80 יואן. בשנת 2022, במהלך אולימפיידת החורף שתיערך בבייג׳ין, המארגנים עתידים להשתמש ב-26 מבנים וחלקי הפארק.

  בזמן הזה שהסתובבנו ברחבי הפארק העתידי, כשחלק מהבניינים כבר מוכנים וחלקם עדיין בתהליך הבנייה, לא יכולתי שלא לחשוב על האפקטיביות של הסינים בתור עם, מוסר העבודה הגבוה והשאיפה למצויינות שקצת הזכירו לי את ישראל. האקספו שתומך בשילוב בין האדם והטבע והרדיפה אחר הבנייה הירוקה, האנרגיה הירוקה וההתקדמות בחקלאות ובתוצרת שואף לחבר את הקהילה הבינלאומית עם הטבע והחדשנות ולהציב את החיבור הזה בתור קונספט מנחה כחלק מיוזמת ״חגורה אחת, דרך אחת״.

  הערת המערכת: האמת, הייתי בטוחה שאראה שם שורות, שורות של עציצים ו״אשאיל״ לעצמי איזה שתיל או חמש של נענע.