“אני מאמין בסיכויים הגדולים של ההתפתחות הכלכלית של סין”

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
  • אתמול (05.11), המוקד הגלובלי היה בסין ובשנחאי. הנשיא שי ג'ינפינג הודיע על פתיחתו הרשמית של אקספו היבוא הבינלאומי השני של סין ליד גדות הנהר הואנגפו (Huangpu River). "אני מאמין שסיכויי הפיתוח הכלכלי של סין יהיו גדולים יותר ויותר." הנשיא שי ג'ינפינג נשא נאום מרכזי נלהב בטקס הפתיחה. נאומו החשוב של הנשיא שי הוכיח במלואו את הביטחון של סין בשמירה על התפתחות כלכלית בריאה ויציבה לאורך זמן, וגם נתן אמון חזק להתאוששות הכלכלה העולמית, מה שעורר מחיאות כפיים חמות מצד האורחים מכל העולם.

    סביבה עסקית תקינה מספקת את התנאי הדרוש לארגונים כדי לשרוד ולשגשג. ב-24 באוקטובר פרסם הבנק העולמי את "דו"ח העסקים לשנת 2020" שמדרג את סין במקום ה-31, עם עליה של 15 מקומות מהדירוג אשתקד (מקום 46). בחודש שעבר פרסמה סין תקנה לשיפור הסביבה העסקית. בהמשך, סין תמשיך להסיר אילוצים מרכזיים בפיתוח כלכלי, לקדם רפורמות בנוגע לקישורים ואזורים מרכזיים ולדחוק במודרניזציה של המערכת ויכולת הממשל כקטליזטור מוסדי של פתיחה ופיתוח ברמה ואיכות גבוהה.  

    בעודה "עושה דברים לשיפור עצמי", סין ממשיכה לקדם את בנייתה של קהילה עם עתיד משותף לאנושות, תוך הרחבת הרפורמה והפתיחה שלה ומאפשרת לעולם לקחת חלק בהזדמנויות לפיתוח סין וקידום פעיל של תהליך השילוב הכלכלי העולמי. האורחים הזרים שהשתתפו בפורום הכלכלי הבינלאומי השני של הונגצ'יאו אמרו: היום עם התפשטות פרוטקציוניזם ומסחר חד-צדדי, סין הפכה למקור הכוח והמייצב העיקרי לצמיחה הכלכלית בעולם וזה מדהים!  

    במבט קדימה, סין תעקוב אחר גישת הפיתוח החדשה והאסטרטגיה של פיתוח המונע על ידי חדשנות, ותכפיל את מאמציה לטפח מנהגי צמיחה חדשים על ידי שינוי מודל הצמיחה, שיפור המבנה הכלכלי ודחיפת צמיחה חדשה. "אנו מאמינים כי מאמצים כאלה לא רק יביאו לפיתוח באיכות גבוהה בסין, אלא גם הזדמנויות צמיחה חדשות לכלכלה העולמית".

    "אני מאמין בסיכויים הגדולים של ההתפתחות הכלכלית של סין". ההתפתחות של סין, הנצפית בעדשות ההיסטוריה, היא חלק בלתי נפרד מהתקדמות אנושית. סין תושיט את זרועותיה ותציע למדינות בעולם יותר הזדמנויות השקעה וצמיחה בשווקיה.