שמעון פרס נפגש עם ליו ין-דונג

תרגום: עמית אלעזר
 • ליוּ יֶן-דוֹנג, סגנית מועצת המדינה הסינית, נפגשה אתמול עם שמעון פרס. לדברי נשיא המדינה, רק בחודש שעבר חזר מביקור בסין במהלכו נפגש עם סי ג'ינפינג, ממנו התרשם עמוקות. הוא ביקש למסור את ברכותיו לנשיא כמו גם לעם הסיני.

  ליו אמרה, כי לשני העמים היסטוריה מפוארת וארוכת שנים. מאז כינון היחסים בין המדינות שת"פ בתחומים שונים ממשיך להעמיק, וביקורו של פרס בסין ממחיש את החשיבות הרבה שמעניקים המנהיגים בשתי המדינות לנושא. בביקורי זה בישראל, אמרה, היא מעוניינת להמשיך ולקדם את שת"פ בין המדינות בכל היבט, במיוחד בתחומי המדע, הטכנולוגיה, החינוך, הבריאות והתרבות. ליו גם הזכירה שבפגישתה אתמול עם נתניהו, חתמו השניים על מזכר הבנות להקמת וועדה משותפת שתעסוק בשת"פ בתחום החדשנות.

  ליו נכחה אתמול גם בטקס הפתיחה של כנס החדשנות של ישראל הנערך בתל-אביב. בנאום שנשאה, אמרה כי סין זקוקה לחדשנות בתחומי המדע והטכנולוגיה. במקביל, היא הציגה את הצעדים העיקריים בהם נוקטת סין על מנת לעודד חדשנות. לדבריה, עיקר המאמצים עוסקים ביצירת אסטרטגיה לאומית התומכת בתחום. בנוסף, סין תמשיך להשקיע בתחום המחקר והפיתוח. במקביל, תשמור סין על פיתוח ירוק המעניק חשיבות לשמירה על הסביבה.

  לין ין-דונג נושאת דברים בכנס החדשנות

  ליו גם ציינה, כי על סין להסיר את המכשולים במערכת המונעים חדשנות. בתוך כך, יש ליצור מדיניות הוגנת שתעודד חדשנות בקרב חברות טכנולוגיות, ותאפשר לשוק לשחק תפקיד חשוב יותר בהקצאת משאבים. כמו כן, יש להמשיך לפתוח את שווקי סין לעולם.

  על מנת לעודד חדשנות, טענה ליו, יש להעניק חשיבות רבה יותר לתחום החינוך ולטפח כישרונות צעירים. בנוסף, יש להגביר את אכיפת החוק במדינה ולהגן על קניין רוחני.