שליח סין למזה"ת: סין מוכנה לתווך בין ישראל לפלסטינים

מאת: China Radio International, תרגום: רן בולדור
 • השליח המיוחד של סין למזרח התיכון, ווּ סְה-קֶה, הצהיר שסין מוכנה להשקיע מאמצים על מנת לחדש את שיחות השלום בין ישראל לפלסטין. וו סה-קה אמר את הדברים בעקבות סידרת פגישות שקיים בירושלים עם סגן שר החוץ, זאב אלקין, וכן עם שרת המשפטים, ציפי לבני, שאחראית על תיק המשא ומתן עם הפלסטינים.

  וו הודיע שאחת ממטרות הביקור שלו באיזור היא להכשיר את הקרקע לקראת ביקוריהם של נתניהו ואבו מאזן בסין בתחילת מאי. ביקורים אלה של שני המנהיגים מעידים על תשומת הלב הרבה שמקדישה ההנהגה החדשה בסין לענייני המזרח התיכון, ולשאיפותיה לפתח את היחסים עם ישראל והפלסטינים, אמר וו, שטייל בימים האחרונים בשני צידי הגבול.

  האם ביבי ואבו מאזן ילחצו ידיים בבייג'ין?

  וו ציין ש"השנה יצויינו 20 שנה לחתימת הסכמי אוסלו, אולם תהליך השלום במזרח התיכון שרוי בקפאון כבר תקופה ארוכה, למרות השינויים המשמעותיים שמתחוללים בו".

  סין תמיד תמכה ביישוב הסוגייה הפלסטינית באמצעות מו"מ, והיא מודאגת עקב הקפאון הממושך בתהליך השלום, אמר וו. הוא הוסיף שסין מוכנה לדחוק בישראל ובפלסטינים לנקוט כמהצעדים פרקטיים על מנת ליצור אווירה טובה לקידום תהליך השלום.

  ווה סה-קה וסגן שר החוץ, זאב אלקין

  וו אמר שסין מאמינה שהסוגייה הפלסטינית היא שורש כל הבעיות במזרח התיכון, ושהתקדמות לקראת פתרונה תביא להשלכות חיוביות באיזור כולו. הוא ציין שסין תמכה ותומכת בהקמת מדינה פלסטינית שמתקיימת בשלום לצד מדינת ישראל, והיא מוכנה לשתף פעולה עם הקהילה הבינלאומית כדי לסייע לישראל ולפלסטינים ליצור הבנה הדדית ולפתור את הסכסוך באמצעות משא ומתן.