שי קורא לעובדי התרבות לשקף את קולותיהם של אנשים

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • ביום שני האחרון, קרא נשיא סין שי ג'ינפינג לסופרים, אומנים ותיאורטיקנים לחזק את הביטחון התרבותי, לשרת את האנשים דרך יצירות יפות ולהדריך את הציבור בסטנדרטים מוסריים גבוהים.

   

  שי, המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית המרכזית של סין ויו"ר הוועדה הצבאית המרכזית, אמר זאת בעת הצטרפותו לפאנל משותף בו השתתפו יועצים פוליטיים ממגזרי התרבות והאמנות ומדעי החברה אשר נמצאים בבייג'ינג לכבוד הפגישה השנתית של הוועדה הפוליטית המייעצת (CPPCC).

  הנשיא שי שמע לראשונה את דבריהם של שמונה חברי CPPCC שדיברו על נושאים מגוונים, כולל תפקיד המוזיאונים, החדשנות של יצירה אמנותית ותרבותית ובניית פילוסופיה ומדעיים חברתיים בעלי מאפיינים סיניים.

  הנשיא שי קרא לאמנים סינים ולמדענים חברתיים להיות מעודכנים ולבסס את עבודתם בעידן החדש של סין, להציג שינויים היסטוריים בעידן ולמצוא תשובות לשאלות הרלוונטיות לתקופה. 

  השנה מציינים את יום השנה ה-70 להקמתה של הרפובליקה העממית של סין. שי קרא למשתתפים לשקף בצורה עמוקה את המאבקים והשינויים של המפלגה ושל העם ב-70 השנים האחרונות.

  בהתייחס לעבודות מצטיינות, חבר ה-CPPCC והסלבריטי ג'קי צ'אן ציטט מסרט ההייטק של סין "כדור הארץ הנודד" שהופיע על המסכים מוקדם יותר השנה. "רבים מהחברים הזרים שלי מופתעים מכך שאנשים סינים יצרו סרט כזה. אני מאוד שמח כי "כדור הארץ הנודד" נמכר היטב, כי יש לנו גם את היכולת ליצור סרטים חדשניים" אמר צ 'אן.