שי קורא להגברת השלום והשגשוג בצפון מזרח אסיה

מאת: China Radio International, תרגום: יאנג יאנג, עריכה: אופיר דור
 • נשיא סין, שי ג'י-פינג, קרא ביום רביעי למדינות בצפון מזרח אסיה לנצל את ההזדמנות ההיסטורית ולהתאים את המגמה של הזמן לחזק את שיתוף הפעולה במזרח הרחוק הרוסי ובצפון מזרח אסיה למען עתיד טוב יותר של האזור.

  הוא אמר את הדברים בהתייחסו לישיבת המליאה של הפורום הכלכלי המזרחי הרביעי (EEF) בוולדיווסטוק שבמזרח הרחוק.

  שי הציע כי מדינות בצפון מזרח אסיה צריכות לבנות אמון הדדי כדי לשמור על שלום ושלווה אזורית; להעמיק את שיתוף הפעולה כדי להשיג תועלת הדדית ותוצאות win-win, ללמוד אחת מהשתי כדי לאחד את הידידות המסורתית שלהן, ולקחת פרספקטיבה ארוכת טווח לממש פיתוח משולב ומתואם.

  כחברה בצפון מזרח אסיה, סין תמיד שמרה על הרעיון של התפתחות שלווה כדי ליצור סביבה שכנה וידידותית הרמונית; השתתפו בשיתוף פעולה אזורי ברוח של כבוד הדדי ובאופן קונסטרוקטיבי; ונאמץ לקדם חילופי דיאלוגים תוך התחשבות בדאגות של כל הצדדים, אמר שי.

  שי אמר כי המדינות האזוריות צריך ליישר באופן פעיל את אסטרטגיות הפיתוח שלהן, לחזק את התקשורת מדיניות ותיאום, לשפר את הקישוריות התשתית חוצה גבולות, לקדם את הליברליזציה המסחר וההשקעות, במשותף לבנות כלכלה אזורית פתוחה, ולהגביר שיתוף פעולה תת אזורי לטובת העם באזור.

  שי אמר כי סין עומדת מוכנה לעבוד עם כל המדינות האזוריות האחרות כדי לחזק את שיתוף הפעולה במזרח הרחוק הרוסי ובצפון מזרח אסיה כדי לדחוף לפיתוח מגוון וברי קיימא של האזור, ולהפוך את העוגה של אינטרסים משותפים אי פעם, ובכך אנשים באזור לחלוק הזדמנויות שיתוף פעולה והישגי הפיתוח ויוצרים במשותף מחר טוב יותר במזרח הרחוק ובצפון מזרח אסיה.