שי: סין לא תנוח עד לחיסול המוחלט של העוני

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר ביום חמישי (7 למרץ) כי המדינה לא תפסיק את מאבקה בעוני עד שתעמוד במטרה לנטרל אותו עד שנת 2020.

  "אסור לנסוג עד לניצחון מוחלט,״ אמר הנשיא שי בפאנל עם נציגים ממחוז גאנסו (Gansu) בכנס השני של הקונגרס הלאומי העממי ה-13, המחוקק הלאומי של סין.

  שי הדגיש כי השנתיים הקרובות יהיו קריטיות, וכי יש לעשות מאמץ כולל, עד שלכל אדם בסין יש מספיק מזון לאכול ובגדים ללבוש, חוק חינוך חובה, גישה לבריאות בסיסית ודיור מאובטח.

   

  הנשיא הזהיר מפני הנטייה לחגוג רווחים קצרי טווח בכל הנוגע לטיפול בבעיית העוני, ואמר כי טענות ההצלחה צריכות להתבסס על המציאות וכי על תוצאות המאבק בעוני לעמוד במבחן זמן.

   

  אחד מהנציגים בדיון היה טאנג שיאומינג, ראש המפלגה של דינגשי (Dingxi), אחד האזורים העניים ביותר במחוז גאנסו. טאנג אמר כי התרשם מנחישותו של הנשיא שי להבטיח כי המאבק בעוני לא ינקוט בגישת פתרון מהיר. טאנג הוסיף כי המשמעות של זה, כי הממשלה המרכזית לא תסבול ניצחונות כוזבים במאבק בעוני, וכי הפקידים המקומיים חייבים לעשות כל שביכולתם כדי למנוע ניצחונות כוזבים אלו.

   

  נשיא שי ביקר ביואנגודוי (Yuangudui), אחד מכפרים העניים של דינגשי לפני ראש השנה הסיני ב-2013. טאנג שיאומינג אמר לנשיא שי כי מעל 600 אלף איש בדינגשי כבר יצאו מקו העוני בששת השנים האחרונות, כולל כל הכפריים ביואנגודוי.

  בשנים האחרונות, מספר האנשים החיים בעוני קיצוני במחוז גאנסו קטן ביותר מחצי, מ-2.56 מיליון בשנת 2016 עד כמיליון היום.