שי מוביל פיתוח ירוק במהלך פתיחתו של אקספו החקלאות הגדול בעולם

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • בעודו מכריז על פתיחת תערוכת החקלאות הבינלאומית הגדולה בעולם בבייג'ינג ביום ראשון, הביע נשיא סין, שי ג'ינפינג, את תקוותו כי קונספט הפיתוח הירוק שיוצג בפארק האקספו יופץ ל"כל פינה בעולם.״

   

  תערוכת החקלאות הבינלאומית 2019 בבייג'ינג היא היריד הבינלאומי ברמה הגבוהה ביותר והגדול ביותר שנערך בסין מאז תערוכת החקלאות הבינלאומית שנערכה בעיר הדרום-מערבית קונמינג (Kunming) בשנת 1999, אקספו העולמי 2010 בשנחאי ואקספו הייבוא הבינלאומי הראשון של סין בשנת 2018. 

  "ההתפתחות האקולוגית של סין נמצאת על מסלול מהיר. אנשים יחיו בסביבה טובה יותר עם שמים כחולים, הרים ירוקים ומים נקיים,״ אמר שי. "אנחנו צריכים להגן על הסביבה האקולוגית כמו שנגן על העיניים שלנו ולהעריך את הסביבה כמו שאנו מעריכים את חיינו." 

  "רק בעזרת מאמצים מתואמים נוכל להתמודד באופן יעיל עם נושאים סביבתיים גלובליים כגון שינויי אקלים, זיהום ימי והגנה ביולוגית ולהשיג את אג'נדת 2030 של האו״ם למטרות פיתוח בר קיימא,״ הוא אמר. 

  שי הציג את יוזמת חמש הנקודות: שאיפה להרמוניה בין האדם והטבע, שגשוג המבוסס על התפתחות ירוקה, תשוקה לסגנון חיים הדואג לסביבה, שילוב המדע בהחלטות על אקולוגיה ומאמצים משותפים להתמודדות עם אתגרים סביבתיים. 

  אקספו בייג'ינג מאחד בתוכו יותר מדינות מאשר כל אקספו אחר בתעשיית החקלאות, אמר ברנרד ווסטרום (Bernard Oosterom), נשיא האיגוד International Association of Horticultural Producers, בטקס הפתיחה. 

  "סין הובילה את הדרך בקידום הפיתוח הירוק. ברור כי הממשל הסיני תומך בפיתוח רגיש אקולוגית כדי ליצור את "סין היפה.״ הוא הוסיף.

   

  מחקר שפורסם בפברואר ומגלם נתונים מלווייני NASA הראה כי מכל האזורים האחרונים שנוספו בין 2000-2017 ותומכים בגישת הפיתוח הירוק, כ-25% היה בסין, שהיוותה את התרומה הגדולה ביותר. 

  אקספו חקלאות בבייג'ינג, שנושא הדגל שלו "Live Green, Live Better", הוא אחד האירועים הבינלאומיים הגדולים שנערכו בסין ב-2019, המציין 70 שנה להקמתה של הרפובליקה העממית של סין. סך של 110 מדינות וארגונים בינלאומיים ישתתפו באירוע שיערך 162 יום.