שי מדגיש העמקת האינטגרציה הצבאית-אזרחית עבור החלום הסיני

מאת: China Radio International, תרגום: יאנג יאנג, עריכה: אופיר דור
 • הנשיא שי ג'ינפינג הדגיש אתמול את המאמצים המעשיים להעמיק את האינטגרציה הצבאית-אזרחית כדי לספק תנופה ותמיכה במימוש החלום הסיני והחלום לבנות צבא חזק.

  שי, המזכיר הכללי של הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית הסינית ויו"ר הועדה הצבאית המרכזית, אמר את הדברים בעת שהשתתף במליאה של משלחת צבא השחרור העממי והמשטרה החמושה במהלך המפגש המתמשך של הקונגרס העממי הלאומי ה-13.

  "יישום האסטרטגיה של אינטגרציה צבאית-אזרחית היא תנאי מוקדם לבניית אסטרטגיות לאומיות משולבות ויכולות אסטרטגיות להגשמת מטרת המפלגה לבנות צבא חזק בעידן החדש", אמר שי.

  הוא קרא למאמצים לקדם פיתוח צבאי שמציע איכות, יעילות ורמות מדעיות וטכנולוגיות גבוהה יותר.

  בהדגשת חדשנות מדעית מתואמת בתחומי מפתח בין המגזר הצבאי לבין המגזר האזרחי, ביקש שי מהצדדים הקשורים לקדם חשיבה משולבת ויישום של פרויקטים מדעיים עיקריים כדי לכבוש את הקרקע האסטרטגית הגבוהה במונחים של חדשנות מדעית.

  סין השיגה ארגון מחדש מהפכני של הארגון והשירותים הצבאיים תוך העמקת רפורמת ההגנה הלאומית והרפורמה בכוחות המזוינים מאז הקונגרס הלאומי ה -18 של CPC בסוף שנת 2012, אמר שי.

  הוא ציווה על הצבא לתמוך בתקיפות במפלגה וברפורמה המוסדית של המדינה ולהבטיח את ביצוען של משימות הרפורמה הן בתחום הצבאי והן במגזר האזרחי.

  לדבריו, יש לחזק את המאמצים לבניית מערכת שלטון החוק בסין. שי ביקש מכל אחד מחברי הכוחות המזוינים לקיים את החוקה ולהיות תומך נאמן, חסיד פעיל ומגן איתן.

  הוא אמר כי ועדות המפלגה וממשלות בכל הרמות צריכות לעשות יותר כדי לתמוך במטרה של הגנה והתקדמות צבאית, בעוד הכוחות המזוינים צריכים להפוך את שירותם לכלי לפיתוח כלכלי וחברתי.