שי: התיאוריה של מרקס עדיין מאירה את האמת

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: ג'יה סו , עריכה: אופיר דור
 • מאתיים שנה אחרי, על אף השינויים העצומים והמעמיקים בחברה האנושית, שמו של קרל מרקס עדיין מכובד בכל העולם ותורתו עדיין מאירה באור הבהיר את האמת, אמר נשיא סין שי ג'ינפינג ביום שישי.

  שי, המכהן גם כמזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית המרכזית של סין ויו"ר הוועדה הצבאית המרכזית, אמר את הדברים בכנס גדול לציון 200 שנה להולדתו של מרקס.

  שי אמר כי מרקס הוא "מורה למהפכה עבור הפרולטריון ולעובדים בכל העולם, המייסד העיקרי של המרקסיזם, יוצר המפלגות המרקסיסטיות, מראה הדרך לקומוניזם הבינלאומי והוגה הדעות הגדול ביותר של ימינו".

  "היום אנחנו מקיימים את המפגש הגדול הזה בכבוד רב לציון 200 שנה להולדתו של מרקס, כדי לזכור את אופייו ואת מעשיו ההיסטוריים ולבחון את רוחו האצילית ומחשבותיו המבריקות", שי אמר באירוע.

  בעזרת אידיאלים נאצלים וללא חשש מפני קשיים ומצוקות, לאורך חייו הקדיש מרקס את עצמו לשאיפה מתמדת לשחרור האנושות, טיפס לשיא המחשבה במרדף אחר האמת וניהל מאבק בלתי פוסק להפוך את העולם הישן ולהקים חדש, לפי שי.

  מרקס הוא לא רק דמות גדולה שנשאה את משקלו של העולם אלא גם אדם רגיל עם תשוקה לחיים, שהיה ידידותי באופן כן ואמיתי, אמר שי.

  הנכס הרוחני החשוב והמשפיע ביותר שמרקס השאיר לנו הוא התאוריה המדעית הקרויה על שמו - המרקסיזם. כמו זריחה מרהיבה, האירה התאוריה את החקירה האנושית אודות החוק ההיסטורי ואת החיפוש של האנושות אחרי שחרורה, אמר שי.