שי אומר שסין תקדם את השותפות בפיתוח עם הודו

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אופיר דור
 • נשיא סין שי ג'ינפינג אמר ביום חמישי כי סין מוכנה לגבש ולפתח שותפות קרובה יותר בפיתוח עם הודו.

  שי אמר את הדברים כאשר נפגש עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי בשולי הפסגה ה -10 של BRICS ביוהנסבורג שבדרום אפריקה. זו הפגישה השלישית שלהם בתוך שלושה חודשים.

  שי אמר שהצד הסיני מוכן לעבוד עם הצד ההודי כדי לקדם תנופה חדשה של היחסים הבילטראליים מאז פגישתם הבלתי רשמית בעיר ווהאן שבמרכז סין באפריל. 

  המנהיג הסיני קרא לשני הצדדים ליישם את הקונצנזוס החשוב אליו הגיעו שני המנהיגים בפגישתם בווחאן.

  הוא קרא לשני הצדדים לחזק את התקשורת האסטרטגית, להגביר את האמון ההדדי, לקדם שיתוף פעולה מעשי כמו גם חילופי תרבות ואנשים, לחזק את הדיאלוג ולנהל כראוי את הפערים. 

  סין והודו הן מדינות עם תרבויות עתיקות ותרמו תרומות חשובות לקידום התרבות האנושית, אמר שי.

  כיום, ככלכלות שוק מתפתחות גדולות, כמו גם כשחקנים שתורמים לסדר הבינלאומי הנוכחי, סין והודו צריכות לחזק את שיתוף הפעולה הבילטראלי, תוך בחינת מודל חדש לשיתוף פעולה אזורי, שמירה על מולטילטרליות, דבקות בגלובליזציה הכלכלית וחתירה לסדר בינלאומי צודק יותר ורציונלי.

  מודי אמר כי הוא ושי נפגשו שלוש פעמים בתוך שלושה חודשים, מה שמראה באופן ברור כי שתי המדינות נהנות ממערכת יחסים ברמה גבוהה.

  פגישת ווהאן היתה בעלת חשיבות היסטורית ליחסי הודו-סין והגדילה מאוד את האמון ההדדי בין הצדדים. היא תביא לתנופה חדשה והזדמנויות לפיתוח לטווח ארוך של היחסים הבילטראליים, הוא אמר.

  הודו מוכנה לשמור על דיאלוג קרוב ותקשורת עם סין, להעמיק שיתוף פעולה בתחומים שונים ולטפל בפערים כהלכה, לחזק את שיתוף הפעולה במסגרת רב-צדדית ולטפל במשותף באתגרים של המדינות המתפתחות והשווקים המתעוררים כמו פרוטוקציוניזם ותנודות בשוק גלובלי כדי לקדם את שותפות הפיתוח הקרובה ביניהם, אמר מודי.