שיעור הנישואין בסין הגיע לשפל

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • רק 7.2 אנשים מתוך כל 1,000 נשאו בסין בשנה שעברה- שיעור הנישואין הנמוך ביותר מאז 2013, על פי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה והמשרד לעניינים אזרחיים.

  בסקר שנערך על ידי People's Daily עולה כי 29.5% מהנשאלים אינם נשואים משום שעדיין לא פגשו את האדם הנכון, ו-23.4% אמרו כי אינם מוכנים לקחת על עצמם את האחריות להקמת משפחה.

  הסיבה העיקרית לירידה בשיעורי הנישואין הינה נישואין בגיל מבוגר יותר, לפי דעתו של שי ג'יליי (Shi Zhilei), מנהל המרכז למחקר אוכלוסין ובריאות בפקולטת כלכלה ומשפטים של אוניברסיטת ג'ונג-נאן (Zhongnan University). גורמים אחרים הינם האוכלוסייה ההולכת וגדלה של סין ועלייה במחיר החיים, הוסיף פאן ג'יאנליי (Pan Jianlei), פרופסור מבית הספר למפלגה העירונית בבייג'ינג. 

  שיעור האנשים שאינם מוכנים להתחתן עולה במיוחד בקרב נשים. כ-6% מהנשים בגילאי 30 ו-34 בסין היו רווקות ב-2015, נתון הגבוה פי 10 ממה שנרשם ב-1990, על פי יואן שין (Yuan Xin), פרופסור מאוניברסיטת ננקאי (Nankai University). 

  שיעור הנישואין הינו נמוך יחסית באזורים המפותחים ביותר של סין. לדוגמה, נכון לסוף השנה שעברה, בשנחאי רק 4.4 אנשים מתוך כל 1,000 נישאו במהלך השנה, השיעור הנמוך ביותר במדינה. בטיאנג'ין (Tianjin), גואנגג'ואו (Guangzhou), ובייג'ינג נרשמו גם שיעורי נישואין נמוכים.

  לעומת זאת, שיעור הנישואין היה גבוה בהרבה באזורים הלא מפותחים יחסית של המדינה, כגון טיבט, אנהוי (Anhui) וגויג'ואו (Guizhou). שיעור הנישואין של גויג'ואו היה גבוה ביותר ברחבי המדינה ועמד על 11.1 מתוך כל 1000 איש בשנת 2018. 

  לדברי פאן ג'יאנליי, ההאצה של העיור מעלה את הנטל הכלכלי על תושבי העיר, מה שמקשה עליהם להתחתן ולהוליד ילדים.