שחקנית הגו המקצועית הצעירה בעולם

מאת: China Radio International, תרגום: אולגה לוקשין
  • לפני מספר חודשים, מרכז התרבות של סין שנפתח בתל אביב ערך את אליפות גו של ישראל עם שחקני גו מקצוענים שהגיעו מסין. גו זה משחק אהוב על רוב הסינים ולאט לאט גם אנשים משאר הארצות מתחילים להכנס לתוך זה ולהעביר את הזמן הפנוי עם כוס תה ירוק ומשחק גו.

    אמנם, בעוד שרבים מאיתנו המבוגרים מוצאים את המשחק מסובך ואת החוקים מבלבלים, ילדה בת 11 מוושי שבמחוז ג׳ג׳יאנג נכנסה לאחרונה להיסטוריה בתור שחקנית הגו המקצועית הצעירה בעולם כאשר ניצחה ב-10 מתוך 11 המשחקים במהלך התחרות השנתית לקבלת התואר ״שחקן גו מקצועי״.

    בעוד שחבריה התכוננו למבחני הקבלה לחטיבה העליונה, וו החליטה להשתתף בתחרות הבודקת את מקצועיות שחקני הגו. ביצועיה הרשימו רבים והיא הפכה לשחקנית גו מקצועית ב״מבחן המסכם״ לשחקני גו בסין. ואם לרגע חשבתם שהמבחן אינו מצריך ידע רב, כדאי שתדעו כי במהלך התחרות הנערכת מדי שנה וכוללת 500 משתתפים, רק 30 זוכים לתואר ״שחקן מקצועי״.

    אמה של וו משתפת כי הסיבה היחידה לכך שהיא שלחה את בתה לשיעורי גו בגן הילדים, היא כי וו הייתה ילדה שובבה והאם קיוותה כי המשחק ירגיע אותה, אך כבר מההתחלה המורה של וו זיהה   כישרון ויכולת מדהימה בילדה ולאחר שנת לימודים וו זכתה בדרגה ה-5 מתוך 6 הדרגות האפשריות לחובבנים. עם זאת, הדרך לגדולה לא הייתה קלה. אמה של וו נאלצה לעזוב את עבודתה בה עבדה 23 שנים בכדי ללוות את וו לשיעוריה בהאנגג׳ואו וסך הוצאותיה בשנה האחרונה על מגורים, לימודים ונסיעות עלה על 120 אלף יואן, ובכל זאת לטעמת האם היא תמיד הייתה מרוצה מהשגיה של ביתה במשחק.

    הערת המערכת: ילדה בת 11 הפכה למקצוענית במשחק שניסיתי להבין את החוקים שלו שלוש שנים.