רעש האדמה בצ'ינגהאי גבה מעל 2,000 קורבנות

מאת: China Radio International, Xinhua News Agency , תרגום: סי סיאוצ'י, תרצה ערב
  • על פי נתוני רשויות החילוץ וההצלה ביו'שו שבמחוז צ'ינגהאי, נכון ל-25.4 בשעה 17:00 זמן מקומי, מדווח על 2,220 נספים ו-70 נעדרים ברעידת האדמה הקשה שפקדה את האזור. מניין הפצועים עומד על 12,135, מתוכם 1,434 פצועים קשה.

    המדינה, הצבא, שרי הממשלה וחברי מפלגה בדרגים שונים הזרימו לאזור צוותי חילוץ, פלוגות צבא ומשטרה אשר מיהרו להגיע ולהתחיל בפעולות החילוץ הרחבות. המדינה כולה, כמו גם קהילות הסינים שמעבר לים, עוקבים בדאגה רבה אחר המתרחש ומחזקים את צוותי החילוץ וההצלה. הקהילה הבינלאומית הביעה גם היא את דאגתה וניחומיה לממשלת סין. תודות למאמציהם של כל הצדדים הנוגעים בדבר, צוותי ההצלה מקימים בימים אלה בתי חולים זמניים ותשתיות מחיה בסיסיות, לצד הערכות ואומדן הנזק במקום. עד כה חילצו צוותי החילוץ קרוב ל-10,000 פצועים מבין ההריסות.

    עת פקדה רעידת האדמה את יו'שו ב-14.4, טילפן הנשיא ממקום הימצאו בוושינגטון אל סין, וביקש מכל גופי הממשלה להשקיע מאמצים כבירים על מנת לעזור לאזור האסון ולהציל את חיי המקומיים. הוא ביקש לשים לב לרעשי אדמה משניים ולנקוט אמצעים נגדן. עוד אמר כי על צוותי ההצלה לארגן את חיי האזרחים במקום ולשמור על היציבות החברתית. הו הוסיף כי יש להטיס את צוותי הצלה ופלוגות צבא ליו'שו על מנת לשפר את מתן העזרה לנפגעים.

    הפצועים באזור האסון מקבלים טיפול ראשוני במרפאות הזמניות שהוקמו במקום, והפצועים הקשים מובהלים אל בתי חולים רחוקים יותר, שבהם התנאים משופרים. נכון ליום שישי (16.4) בשעה 18:00, נשלחו ליוּשוּ מכל רחבי המדינה 9281 אוהלים, 12,300 שמיכות פוך, 16,000 מעילים, 200 מנורות חירום, 50 מיטות שדה, 100,000 מנות קרב. בסך הכל הגיעו 48.5 טון של מזון למקום. כל הציוד והמזון שהגיעו למקום חולקו זה מכבר לתושבים.

    המיקום הגיאוגרפי מקשה על מתן העזרה. רוב העיירות הנפגעות ממוקמות בעמק נהר המוגבל במקום ובנגישות; רעשי האדמה המשניים אינם פוסקים, דרכי הגישה אל המקומות שנפגעו אינה נוחה, וגם הגובה, 3700 מטרים מעל פני הים – אינו מקל על החילוץ. הטמפרטורה בלילות צונחת אל מתחת לאפס, מה שמקשה על צוותי העזרה והחילוץ שאך הגיעו למקום.