ראש ממשלת סין ערך מסיבת עיתונאים בבייג'ינג

מאת: China Radio International, תרגום: יאנג יאנג, עריכה: אולגה לוקשין
 • ראש ממשלת סין לי קהצ'יאנג (Li Keqiang) ערך מסיבת עיתונאים כדי לענות על שאלות של עיתונאים מקומיים וזרים באולם הגדול של העם בבייג'ינג ביום שישי לאחר מפגש הסיום של הקונגרס הלאומי העממי.

  עד התמ“ג של סין בשנה זו עולה בקנה אחד עם הנחישות של הממשלה לא לאפשר אינדיקטורים כלכליים משמעותיים לצאת מהטווחים הראויים, אמר ראש ממשלת סין לי קה-צ‘יאנג.

  ראש ממשלת סין, לי קהצ'יאנג, קרא ביום שישי להמשך הדיאלוג הבינלאומיף, במיוחד בין הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה (DPRK) לבין ארה"ב, כדי לפתור את בעיית חצי האי הקוריאני.

  סין מחויבת לחצי האי הקוריאני, אמר לי במסיבת העיתונאים.

  יש תקווה כי ההתייעצויות כלכליות ומסחריות בין סין לארצות הברית יובילו לתוצאות טובות. סין מקווה שהשיחות יספקו תוצאות מנצחות ותועלת הדדית, אמר לי.

  ממשלת סין לא ביקשה ולא תבקש חברות סיניות לרגל במדינות אחרות, סוג כזה של פעולה אינו חוקי לפי החוק הסיני ואינו מתאים לדרך הפעולה של סין, אמר לי.

  ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, אמר ביום שישי כי המדינה נחושה ליישם מס בקנה מידה גדול יותר והפחתות שכר השנה כאמצעי נגד הלחץ הכלכלי כלפי מטה.

  המהלך צפוי לספק דיבידנד של כמעטף שני טריליון יואן (כ-297 מיליארד דולר) לחברות, אמר לי במסיבת עיתונאים.

  "אנחנו הולכים לחתוך שיעורי מס ערך מוסף עבור ייצור ומגזרים בסיסיים אחרים, כמו גם עבור חברות קטנות ובינוניות שהן ספקי מקומות העבודה הגדולים ביותר במדינה שלנו, באופן משמעותי", הוא אמר.

  "זה ייצור סביבה הנותנת יותר חופש פעולה לחברות, ולמעשה מטפחת את מקורות המס שלנו."

  בידיעה כי הרפורמה דורשת אומץ ונחישות יוצאי דופן, אמר לי כי על הממשלה לשרוג על תקציב הדוק לאור הירידה בהכנסות הפיסקליות.

  "זה לא משהו שיאיב על העתיד שלנו, אלא יטפח עתיד טוב יותר,"אמר לי.