פורום השלום של ננג'ינג 2020: אורחים התכנסו בננג'ינג לוועידת השלום

מאת: China Radio International

 • ננג׳ינג סין, 27 באוקטובר 2020,

  ב-24 באוקטובר מומחים מתחומים שונים כגון חינוך לשלום, תכנון עירוני, בריאות הציבור, תרבות ואומנות, נשאו דברים בנושא ״בניית חזון מקיף, מגוון ושוחר שלום״ בפורום השלום בננג׳ינג.

   

  באוקטובר 2020, תכנית המזון העולמית של האו״ם, שאחד מיעדיה הינו להשיג ״אפס רעב״ בכל העולם עד שנת 2030, זכתה בפרס נובל לשלום לשנת 2020. 

  משתתפי הפורום הביעו הכרה והערכה לתרומתה של ננגי׳ינג להשגת שלום בשנים האחרונות. או מינקסינג, נציג אונסק״ו בחמש מדינות אסייתיות, הביע שמחה על שיתוף הפעולה עם ננג׳ינג בקיום פורום השלום. כמו כן, הוא הוסיף כי לערים ישנה חשיבות גדולה בתהליך בניית השלום והביע תקווה כי עוד ערים ירתמו למטרה.

   

  ב-2017 אוניברסיטת ננג׳ינג הקימה את פקולטת אונסק״ו לחקר השלום. ליו צ׳נג, ראש הפקולטה ומפקח הדוקטורנטים בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת ננג׳ינג, אמר שבשנים האחרונות אוניברסיטת ננג׳ינג מספרת לעולם על השלום בדרכים שונות ויוצרת תרבות שלום ברחבי סין והעולם. ננג׳ינג הראתה לעולם שסין נרתמה באופן אקטיבי למטרה והינה שוחרת שלום. צ׳נג אמר: ״קיומו של פורום השלום הראשון בסין בננג׳ינג מאוד משמעותי ומראה את הלך הרוח של תושבי ננג׳ינג, העם הסיני ורצונו לקדם שלום עולמי.״