על מה דיברו הנשיא שי והמחוקקים בשתי המליאות

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • במהלך הכנס השנתי של המחוקקים, נפגש הנשיא שי ג'ינפינג עם נציגים מכל תחומי החיים, החל מרועים וחקלאים ועד ליזמים פרטיים כדי לדבר על פיתוח ירוק, התחדשות כפרית, חדשנות ויזמות, והמאבק בעוני.

  1. שי מתעניין בהתפתחות אצל רועה צאן

  הנשיא שי הצטרף לפאנל עם מחוקקים מאזור מונגוליה האוטונומית הפנימית. וו יונבו (Wu Yunbo), נציג של הקבוצה האתנית המונגולית, הזמין את נשיא שי לבקר בעיר הולדתו.

  וו יונבו דיבר על האופן שבו הוא הוביל משקי בית מוכי עוני לשגשוג דרך התפתחות ידידותית לסביבה. לפני חמש שנים הוא הקים מיזם בכפר שלו שמגדל בקר. מאז המיזם, פיתח שרשרת תעשייתית המשלבת הרביה, עיבוד ומכירות.

  הנשיא שי עודד את וו יונבו לבנות מותג חזק ליומתו. הוא הציע "מודל חדש של פיתוח באיכות גבוהה, הנותן עדיפות לאקולוגיה ומכוון לפיתוח ירוק."

  2. לחקלאיים יש שמונה חלומות

  לי ליאנצ'נג (Li liancheng) הוא חקלאי ונציג ממחוז ההנאן (Henan). הוא אמר לנשיא שי על רצונם של התושבים המקומיים מלבד שיהיה מספיק מזון ובגדים, לדעת לקרוא ולקבל טיפול רפואי נגיש.

  נשיא שי ג'ינפינג אמר כי רדיפתם של אנשים אחר חיים מאושרים צריכה להיות בבסיס ההתקדמות בתהליך ההתחדשות הכפרית. "אנחנו צריכים לשפר את תנאי הקשישים, הרפואה, מערכות ביטוח למחלות קשות עבור התושבים העירוניים והכפריים, ולשפר את מערכת איכות החיים והפרנסה הבסיסית, יחד עם מערכות טיפול עבור ילדים, נשים וקשישים כפריים שנותרו מאחור."

  3. "אני רואה קריירה לכל החיים בייצור"

  דינג שיז'ונג (Ding shizhong) הוא יו"ר של "Anta Sportwear" ומחוקק ממחוז פוג'יאן (Fujian). הוא הסביר לנשיא שי כי החברה שלו החלה לפני 18 שנה בתור יוזמה קטנה והיא גדלה והפכה לחברה השלישית בגודלה בעולם בתחום מוצרי הספורט במונחי שווי שוק. דינג אמר כי הצמיחה של  Antaהיא תוצאה של יצירתיות וחדשנות.

  "אנחנו צריכים לבנות סביבה הוגנת ושקופה עם שלטון החוק עבור ארגונים מכל סוגי הבעלות וליצור אווירה המסייעת לצמיחה בריאה של יזמים,״ אמר נשיא שי.

  4. "סין לא תנוח עד לחיסול המוחלט של העוני"

  לפני שש שנים, שי ג'ינפינג ביקר את המקומיים העניים בכפר קטן במחוז גאנסו (Gansu).

  כאשר נפגש עם מחוקקים ממחוז גאנסו בשתי המליאות, הוא דיבר שוב על החשיבות של הקלה בעוני.

  "אנחנו נמצאים בנקודה המכריעה, שכן נותרו לנו רק שנתיים כדי לעמוד במטרה לחסל את העוני הקיצוני עד שנת 2020. אנחנו חייבים לשמור על ההתמדה שלנו במאבק בעוני, ולא צריכה להיות שום נסיגה עד לניצחון המוחלט,״ אמר נשיא שי. "אסור לנו לחפש רווחים לטווח קצר, או להציג הונאה כהישג".