עד 2030: סין תהפוך לכלכלה העולמית הגדולה ביותר

מאת: China Radio International, תרגום: אולגה לוקשין
 • בלומברג פירסם מחקר בו הציג 75 ארצות והתחזית הכלכלית עבורן ל-12 השנים הקרובות. לפי המחקר, התוצר הלאומי הגולמי של סין יעמוד על 26 טריליון דולר בשנת 2030, צמיחה מרשימה מהמספר הנוכחי של 14.1 טריליון דולר.

  המחקר גם הוסיף כי סין תמשיך להיות המקדמת הראשית של הצמיחה הגלובלית במהלך העשור הקרוב, בניגוד לארצות הברית לה הכלכלנים חוזים האטה בצמיחה וגדילה מ20.4 טריליון דולר ל-25.2 טריליון דולר ב-2030.

  המספר המעודכנים פורסמו רק חודש לאחר שדונאלד טראמפ הצהיר כי כלכלת סין לא תעלה על האמריקאית כשהוא הנשיא של ארה״ב. ההצהרה הזו כבר הוכחה בתור שגויה על ידי רבים, כולל קרן המטבע הבינלאומית אשר מצאה כי הפער ממשיך להיסגר.

  טראמפ הציג את המדיניות הכלכלית הפרוטקציוניסטית מול האסיפה הכללית של האו״ם והצהיר כי ״אמריקה אף פעם תתנצל על כך שהיא מגינה על אזרחיה״. במקביל, סין ובריטניה, אשר ממשיכות לחזק את קשריהן הדיפלומטיים והמסחריים, זכו לביקורת מצד טראמפ על ״אידיאולוגיית הגלובאליזם״ אשר הצהיר כי ארה״ב ״תבחר עצמאות ושיתוף פעולה על שליטה גלובאלית״.

  אידיאולוגיית הגלובאליזם שנדחתה על ידי אדמיניסטרציית טראמפ מובילה את יחסי סין-בריטניה ל״עידן הזהב״. סימן לכך הינה פגישתם של שר החוץ הסיני וואנג יי ומזכיר החוץ של בריטניה ג׳רמי האנט במהלך האסיפה הכללית של האו״ם בכדי לדון בציפיות משיתוף הפעולה. האנט סיפר כי ״בריטניה מעריכה מאוד אתקשריה עם סין ומוכנה לבנות עידן זהב יחד עם סין״.

  המחקר כמו כן חוזה כי הודו תעבור את יפן וגרמניה בתור הכלכלה השלישית הגדולה ביותר בעולם, אוסטרליה ונורווגיה לא יהיו יותר חלק מ-30 המדינות הפותחות בעיקר בגלל האוכלוסיות הקטנות והמזדקנות שבהן, בנגלדש תעלה למקום ה-26 ובאפריקה יהיו יותר אנשים בטווח הגילאים הכשיר לעבודה מאשר בסין.