עד גיל 25 תגיעי לירח?

מאת: China Radio International, תרגום: תרצה ערב
 • מאז שפירסמה סין את החלטתה להכשיר שתי טייסות חלל, תהליך הבחירה מקבל תשומת לב מרובה. העיתון ההונג-קונגי וון-הווי פירסם אתמול (7.3) שצוות הטייקונאוטים החדש של סין יכלול 5 גברים ושתי נשים, שיבחרו מתוך 30 גברים ו-15 נשים המשרתים במערך השירות הסדיר של חיל האוויר הסיני. הם יעברו 3 מבחנים פסיכולוגיים ומבחני כושר. זו הפעם הראשונה שיבחרו נשים לטייסות חלל בסין. רשימת המועמדים עדיין חסויה.

  צ'י פה-רן, מהנדס האווירונאוטיקה וחבר הועדה הפוליטית המייעצת אומר שהשנה ייבחרו לכל הפחות אישה אחת או שתיים ויתחילו את הכשרתן, אך לא ברור עדיין מתי בדיוק יצטרפו לצוות הטייקנואטים.

  על פי ההערכות, סין תשגר את "טיינגונג 1" ב-2011, ובשנתיים הבאות יבוצעו ניסיונות לעגינות עם שנג'ואו 8, שנג'ואו 9 ושנג'ואו 10. יכול להיות שהטייקונאוטיות החדשות ישתתפו במשימות אלה.

  נתראה בירח. טייסות חיל האוויר הסיני

  סו' סיינרונג, ראש המרכז לרפואת חלל של חיל הרפואה המרכזי אומר שכל טייסי החלל צריכים להיות מסוגלים לבצע אותן משימות באותם תנאים, והדרישות משותפות לגברים ונשים כאחת. אך עם זאת, התקן לנשים וגברים שונה במקצת. לדבריו, לנשים יש כמה יתרונות על פני הגברים: יש להן כוח סיבולת גבוה, הן יציבות יותר מבחינה פסיכולוגית ומסוגלות להתמודד טוב יותר עם תחושת הבדידות. הן עדינות ושמות לב לפרטים, מסתכלות על הדברים בכללותם, גם היכולות הוורבאליות שלהן טובות יותר. האם יוכלו להתחתן וללדת ילדים? סו' אומר שזהו שיקול אישי של המועמדות. "לא נרשמה כל השפעה על הבריאות של האסטרונאוטיות, אבל זו הפעם הראשונה שאנחנו שולחים סיניות לחלל ועלינו להיות זהירים מאוד"

  רוצה להיות טיקונאוטית? אלה הדרישות

  גיל: 25-35 גובה: 1.60-1.75 משקל: 55-70 ק"ג דרישות נוספות: רהוטות, בלי מבטא כבד; לא מעשנות, שותות או צורכות סמים; לא מפונקות באוכל; נרדמות בקלות ולא נוחרות חזק מדי.