סקר ליום זכויות הצרכן: הונג קונג בראש, גווי-ג'ואו בתחתית

מאת: SINA, תרגום: סו ג'יה, תרצה ערב
 • לכבוד יום זכויות הצרכן מפרסם אתר סינלאי-צאנג'ינג את תוצאות הסקר שערך על כל מחוזותיה של סין. הונג-קונג ניצבת במקום הראשון, מבחינת קניות, אתרי תיירות והשירותים הניתנים שדה התעופה. ואילו מחוז גווי-ג'ואו ממוקם בתחתית הרשימה, בתור המחוז ה"מאכזב" ביותר.

  הונג-קונג (מימין), שנבחרה על ידי הגולשים למחוז הטוב ביותר מבחינת חווית קניות, אתרי תיירות והשירות בשדה"ת. מחוז גווי-ג'ואו הוא האחרון בתחתית

  בסקר, שמכסה את כל 34 מחוזותיה של סין, נתבקשו גולשי האתר לדרג את המחוזות על פי חמישה פרמטרים: חווית הקניות, אתרי תיירות, בתי מלון, תחבורה ציבורית והשירות הניתן בשדות התעופה. בשקלול כל הפרמטרים, הונג-קונג, ג'ה-ג'יאנג וג'יאנג-סו ניצבות בראש הרשימה, ואילו גווי-ג'ואו, טיבט וגאנסו הם המחוזות שקיבלו את הציונים הנמוכים ביותר.

  הונג-קונג, ג'ה-ג'יאנג וסצ'ואן קיבלו את הציון הגבוה ביותר בפרמטר ה"קניות". הונג-קונג ממוקמת בראש גם מבחינת בתי המלון, ואחריה ג'ה-ג'יאנג ושנחאי. שירותי התחבורה ושדות התעופה הטובים ביותר נמצאים לדעת הגולשים בהונג-קונג, ג'ה-ג'יאנג וג'יאנג-סו.

  בדיוני הקונגרס הלאומי העממי והמועצה המייעצת שהסתיימו אתמול הוזכרה שוב ושוב המילה "צריכה". בימים אלה, כאשר מסתמן גידול בביקושים הפנים-ארציים וצמיחה הכלכלית, השאלה כיצד לשפר את חווית הצריכה הפכה חשובה מעין כמוה. בשנת 1983 איגוד הצרכנים הבינלאומי קבע את 15 במארס כ-"יום הצרכן הבינלאומי". היום הוא מצויין בפעם ה-27.

  בשנת 1997 החליט איגוד הצרכנים הסיני לקבוע נושא שנתי. הנושא לשנת 2010 הוא "צריכה ושירות" שנועד להשפיע על מספקי השירותים למיניהם להמשיך ולתת שירות אמין, איכותי והפועל על פי חוק.