סקר חדש חושף את תחושת הביטחון והחששות של הסינים

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו, עריכה: אורי בן-און
 • על פי סקר שנערך על ידי הטלוויזיה המרכזית של סין, ילידי שנות 90 ואלו שגילם הוא מעל 60, הן שתי שכבות הגיל בעלות הכי הרבה ביטחון בנוגע למצבם הכלכלי, כך על פי דיווח מאתר chinanews.com.

  "סקר החיים הכלכליים של סין", בחסות CCTV, לשכת הלאומית לסטטיסטיקה, דואר סין ובית הספר לפיתוח הלאומי באוניברסיטת פקינג, מצביע על מגמות חדשות בהכנסות, בהוצאות, בביטוח הלאומי ובאיכות חיים של סינים.

  הסקר מציג כי 16% מאלו שנולדו לאחר שנת 90 ו-13% מאלו שגילם עולה על 60 חשים תחושת ביטחון ביחס למצבם הכלכלי. בהשוואה לסקרים הקודמים, שנת 2015 הייתה לשנת שיא בביטחון העצמי.

  ג'או לינגאי, ילידת שנות ה-90, מציגה ללקוחה את העוגות בחנות שבבעלותה בעיר וואיהאי, מחוז שאנדונג

  ביחס להשקעה, משקי הבית הסינים הם יחסית שונאי סיכון, עם 35% מהמשיבים שבוחרים להשקיע את כספם בדרך זו. רוב הסינים מעדיפים להשקיע בתחום הביטוחים, כאשר כמעט שניים מתוך חמישה בחרו להשקיע בתחום זה.

  עוד עולה מהסקר כי 46% משיבים מעדיפים להוציא כסף על תיירות, תחום מוביל במגוון קטגוריות הקשורות להרגלי צרכנות.

  יותר מחצי משיבים אמרו שהם "תחת הרבה לחצים מעבודה, ואין להם זמן לעשות התעמלות", ובמקביל, 34% טענו שהם רוכשים מוצרי ושירותי בריאות.

  ביחס לגישות כלפי מדיניות הילד השני, 24% מהנשאלים אמרו כי הם לא מתכננים להביא לעולם ילד נוסף בטווח הקצר וזאת בשל הקושי הכלכלי הכרוך בכך.

  בסקר לקחו חלק 100,000 משפחות סיניות מ-104 ערים ברחבי המדינה באמצעות השבת גלויה על עליה הופיעה השאלון. כדי לעבד את הנתונים, נעשה השנה שימוש טכנולוגיית "BIG DATA".