סין תקים גשר שיחבר בין הונג קונג, מקאו וג'והאי

מאת: China Radio International, תרגום: סו ג'יה, תרצה ערב
 • ב-28 באוקטובר פירסמה מועצת המדינה דו"ח הבוחן את השאלה, אם פרוייקט הגשר שיחבר בין הונג קונג, ג'והאי ומקאו הוא בר ביצוע. ממשל הונג קונג הצהיר, כי הגשר הוא חלק חשוב במדיניות הפיתוח של אזורי הכלכלה המיוחדים של הונג קונג, מקאו והגדה המערבית של הדלתא של נהר הפנינה. הונג קונג תקדם בכל כוחה את הנמל הפנים-ארצי של הונג קונג ואת הפרוייקטים המסתעפים ממנו.

  הפרוייקט יצא לדרך בסוף השנה הנוכחית, וצפוי להסתיים בשנת 2015 או 2016.

  הגשר יקצר באופן משמעותי את זמן התעבורה של נוסעים וסחורות מהונג קונג אל אזור הגדה המערבית של נהר הפנינה. על פי התכנון ניתן יהיה להגיע מאזור הגדה המערבית של הדלתא אל הונג קונג בתוך שלוש שעות, מה שיגדיל את כוח המשיכה לאזור. הגשר יעזור למבנה התעשייה בגדה המערבית של הדלתא, ויאפשר להונג קונג לספק הזדמנויות עסקיות מצויינות לפיתוח, תיירות, כלכלה, מסחר ועסקים, שיהנו מהעורף הכלכלי החדש.

  מפת האזור. באדום: תוואי הגשר המתוכנן

  אגף התחבורה בממשל הונג קונג השלים את דו"ח ההגנה על סביבה של הפרוייקט. על פי תוצאות המחקר, אחרי שינקטו הצעדים המתאימים, הפרוייקט יעמוד בתקני ההגנה על הסביבה.

  תמונת הדמייה של הגשר שיחבר בין הונג-קונג, מקאו וג'והאי

  וון ג'יה באו, ראש מועצת המדינה, פתח את הישיבה שהתקיימה ב-28 באוקטובר בהודעה על תחילת העבודות. בישיבה נטען כי הגשר יועיל למערכת התחבורה ורשת הכבישים המהירים של האזור, והוא יחזק את הקשרים בין הונג קונג, מקאו וג'והאי