סין תפתח מניות מסוג A עבור זרים העובדים בסין

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
  • החל מה-15 לספטמבר, זרים העובדים ביבשת סין יורשו לפתוח מניותA  למסחר בניירות ערך בהתאם לכללים המעודכנים שפורסמו על ידי הרגולטור ניירות ערך העליון של המדינה ביום רביעי שעבר. זרים המתאימים לדרישות צריכים להיו אזרחי מדינות או אזורים שבהם גופים האחראים לניירות הערך כבר הקימו מנגנון שיתוף פעולה עם ועדת הרגולציה לניירות ערך של סין, כך מדווחת סוכנות חדשות Xinhua.

    תאגיד הרישום וסליקת ניירות הערך של סין (CSDC) הצהיר כי כדי לפתוח חשבון מניות מסוג A, המבקשים צריכים לספק טופס בקשה, דרכון, חוזה עבודה החתום על ידי מקום עבודה ביבשת סין, וכן עותק של רישיון העסק של המעסיק או תעודת הזהות החברתית המאוחדת שלו.

    עובדים זרים של חברות הרשומות בשוק המניות מסוג A של יבשת סין, אבל לא עובדים ביבשת סין, יכולים כמו כן ליהנות גם מתמריצי הון החל מה-15 בספטמבר. לשם כך, יותאמו הרגולציות של מטבעות החוץ והמיסים בכדי לתמוך בפתיחת שוק המניות מסוג A לזרים.

    להזכיר, כי בחודש אפריל 2013, סין פתחה את שוק המניות מסוג A למשקיעים בודדים מהונג קונג, מקאו, וטייוואן שעובדים ומתגוררים ביבשת סין. כפי שנמסר מעובד של ה-CSDC בסוף החודש שעבר, 125,000 תושבים מהונג קונג, מקאו וטייוואן פתחו חשבונות של ניירות ערך מסוג A.