סין מפתחת תמריצים לתמוך בצריכה, להגביר את ההשקעות

מאת: China Radio International, תרגום: סו ג'יה, עריכה: אולגה לוקשין
 • סין תציג תמריצים לתמוך בצריכה בתחומים מרכזיים תוך הגברת השקעה יעילה כחלק ממאמציה לחזק את הכלכלה, אמר המתכנן הכלכלי העליון של המדינה.

  "אנו נמשיך להפעיל את הכלכלה בטווח סביר ב-2019 תוך חתירה להתחלה טובה ברבעון הראשון", אמר נינג ג'י-ג'ה, סגן ראש הוועדה הלאומית לפיתוח והרפורמה, בראיון ביום שני (07.01).

  צרכנות חייבת לשחק טוב יותר את תפקידה הבסיסי בתמיכת הצמיחה, עם מדיניות ששמה לעצמה כמטרה את ייצוב הצריכה של רכבים ומכשירי חשמל לבית, אמר נינג.

  על המדינה לנצל את פוטנציאל הצריכה של המדינה על ידי דחיפת רפורמות במערכת חלוקת ההכנסות, והגדלת ההכנסות של קבוצות בעלות הכנסה נמוכה, הוא אמר.

  במקביל, סין תגביר השקעות יעילות בתחומים מרכזיים הכוללים תוכניות רילוקיישן עבור פרוייקטים של תשתיות, קטנים וגדולים, נינג אמר.

  המדינה תגדיל את היקף ההשקעה בתקציב המרכזי, תוך משיכת הון חברתי נוסף לפרויקטים מרכזיים, הוא אמר.

  בנוסף, סין תגביר את מאמציה כדי לדחוף את יישום הפרוייקטים המרכזיים של ההשקעות הזרות. בעוד הקבוצה הראשונה של פרויקטים כאלה, כולל המפעל החדש של יצרנית החשמל האמריקאית טסלה בשנחאי, ראתה התקדמות משמעותית, המדינה תקדם את הקבוצה השנייה, אשר תתמקד באנרגיה חדשה.

  נינג אמר כי המדינה תסייע להקל על לחץ המימון המוטל על חברות פרטיות, עם תמריצים המעודדים חברות איכותיות להנפיק אג"ח לגיוס כספים.