סין מפרסמת נייר לבן בנושא ההגנה הלאומית בעידן חדש

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • ביום רביעי סין פרסמה נייר לבן שמפרט על מדיניות ההגנה הלאומית שלה בעידן החדש ומסביר על הדרכים, היעדים והמשמעות של מאמצי סין לבנות הגנה לאומית מוגברת וצבא חזק.

  הכותרת "ההגנה הלאומית של סין בעידן החדש" פורסמה על ידי משרד המידע של מועצת המדינה במטרה לעזור לקהילה הבינלאומית להבין טוב יותר את ההגנה הלאומית של סין.

  הנייר הלבן חולק לשישה חלקים: המצב הביטחוני הבינלאומי, מדיניות ההגנה הלאומית של סין בעידן החדש, ביצוע המשימות של הכוחות המזוינים של סין בעידן החדש, רפורמה בהגנה הלאומית והצבא של סין, הוצאות ביטחוניות סבירות ומתאימות ותרומה אקטיבית לבניית אנושות עם עתיד משותף.

  זה הוא הנייר הלבן העשירי בנושא ההגנה הלאומית שממשלת סין הוציאה מאז 1998 והנייר הראשון המקיף מאז הקונגרס הלאומי ה-18 של המפלגה הקומוניסטית של סין בשנת 2012.

  הנייר הלבן בן 27,000 התווים כלל מספרים מדוייקים כמו גם 10 טבלאות בנושאים של פירוטי הוצאות הביטחון של סין ופעילויות לשיתוף פעולה בינלאומי בתור נספחים.

  שיתוף פעולה win-win נשמר בתור טרנד בלתי הפיך של התקופה, ציין הנייר הלבן, והוסיף כי ישנם גורמי חוסר יציבות וחוסר וודאות בולטים בביטחון הבינלאומי והעולם עדיין אינו מקום רגוע.

  על פי הנייר הלבן, שמירה מוחלטת על ריבונות סין והאינטרסים בתחומים של בטחון ופיתוח אלו הן המטרות העיקריות של ההגנה הלאומית של סין בעידן החדש, ולא רדיפת הגמוניה, הרחבת שטחים או תחומי השפעה.

  בהסתמך על המאפיין הזה, הנייר הלבן הדגים בבירור את אופייה ההגנתי של מדיניות ההגנה הלאומית של סין ואת שקיפות כוונתה האסטרטגית, אמר שי צ'ינגרן (Shi Qingren), חוקר באקדמיה למדעי הצבא (AMS) של צבא השחרור הסיני.

  "הנייר הלבן מתאר לראשונה את מערכת מדיניות ההגנה הלאומית של סין," אמר צאו יאנג'ונג (Cao Yanzhong), חוקר מ-AMS. "זה מראה בבירור לעולם את הכיוון האסטרטגי, העקרונות הבסיסיים והמשמעות הגלובלית של פיתוח ההגנה הלאומית של סין והכוח החמוש הסיני."

  הנייר הלבן נתן מידע מפורט על הוצאות הביטחון של סין, שתוארו כהוצאה סבירה ומתאימה.

  בהשוואה למדינות גדולות אחרות, יחס הוצאות הביטחון של סין לתמ"ג והוצאות הממשלה, כמו גם הוצאות הביטחון לנפש של המדינה, נשמר ברמה נמוכה יחסית.

  הנייר הלבן הקדיש גם חלק להסבר מאמצי הצבא הסיני ותרומתו לבניית אנושות עם עתיד משותף ולמילוי התחייבויותיה הבינלאומיות בתור כוח חמוש של מדינה גדולה.

  סין מאמינה בהחלטיות כי ההגמוניה וההתרחבות נידונו לכישלון, וכי הביטחון והשגשוג יהפכו לנחלת הכלל.