סין מנפיקה נייר לבן על התקדמות זכויות האדם במשך 40 שנה של רפורמה ופתיחה

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • ביום רביעי האחרון, סין הוציאה מסמך לבן על התקדמות זכויות האדם מאז תחילת הרפורמה והפתיחה.

  הנייר הלבן, שכותרתו "התקדמות בנושא זכויות האדם במשך 40 שנות הרפורמה והפתיחה בסין", ציין כי הרפורמה והפתיחה סייעו לשחרר ולפתח כוחות חברתיים, פתחו נתיב של סוציאליזם בעל מאפיינים סיניים והכניסו פרק חדש בהתפתחות זכויות האדם.

  הנייר הלבן ציין כי במשך ארבעת העשורים, העם הסיני עבד קשה כאחד תחת הנהגה חזקה וקוהרנטית של המפלגה הקומוניסטית הסינית (CPC) ושינויים גדולים שהתרחשו שיפרו את רמת חייהם באופן משמעותי.

  CPC תמיד העדיפה את האינטרסים של העם, תוך הבטחת ביצוע הרפורמה ויתרונותיה עבור העם.

  סין הראתה כבוד והגנה של זכויות האדם במהלך הרפורמה והפתיחה, תוך שהיא מקדמת את התפתחות זכויות האדם באופן נחוש - התפתחות התואמת את התנאים הלאומיים, יצירת חוויות חדשות וקידום השמירה על זכויות האדם.

  סין מסכמת את הניסיון ההיסטורי שלה, המתבסס על הישגי הציוויליזציה האנושית, שילוב העקרונות האוניברסליים של זכויות האדם עם המציאות של המדינה, ויצירת שורות של רעיונות חדשניים בנוגע לזכויות האדם.

  סין תומכת בזכויות בסיסיות שמרכזות את העם ומקדמות את הזכויות לקדמה ולפיתוח, ותומכת בהליכה בדרך של פיתוח זכויות אדם מקיף ומתואם תחת שלטון החוק.

  הנייר הלבן מציין כי סין ביצעה חילופין ושיתופי פעולה רבים בתחום זכויות האדם ומילאה את מחויבויותיה הבינלאומיות לנושא זכויות האדם.