סין מגנה את דוח זכויות האדם של בריטניה

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: סו' ג'יה, ליאת סוזנה
  • צִ'ין גָאנג, דובר משרד החוץ הסיני, גינה אמש (18.2) במהלך מסיבת עיתונאים את דוח זכויות האדם של ממשלת בריטניה, וכינה אותו "מופע ראווה פוליטי של אידיאולוגיה".

    ממשלת בריטניה פירסמה ב-17 במרץ את הדוח השנתי על מצב זכויות האדם במדינות העולם, שבחלקו מותח ביקורת קשה על פגיעה בזכויות אדם בסין, ועל אופן התנהלותם של השלטונות הסיניים. צ'ין, כאמור, גינה את הדברים בחריפות והדגיש כי סין מחוייבת לקדם ולהגן על זכויות האדם ועל חירויות היסוד במדינתה. כל אזרח ואזרח במדינה, ללא יוצא מן הכלל, נהנה מזכויות יסוד שוות אשר מעוגנות בחוקה.

    צ'ין גאנג, דובר משרד החוץ הסיני

    צ'ין התקומם על כך שהדוח מתעלם לחלוטין מהפרת זכויות האדם הבוטה שמתרחשת במדינות המערב, ומתרכז רובו ככולו אך ורק במדינות מתפתחות. הוא הודה כי אמנם קיימים הבדלים בין המדינות השונות בנושא זכויות האדם, הבדלים אשר נובעים מרמות שונות של פיתוח תרבותי וכלכלי, אך הדגיש כי סין דוגלת בניהול דיאלוג על בסיס של כבוד הדדי ושיוויון בין התרבויות, והיא מתנגדת בכל התוקף לכל גילוי של מוסר הומאני כפול ולכל ניסיון מצד מדינות כאלה ואחרות להשתמש בסוגיית זכויות האדם כתירוץ שיאפשר להתערב בענייניהן הפרטיים של מדינות אחרות.