סין להרפתקנים

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: קובי לוי
 • ב-10 בנובמבר פרסם כתב העת הגיאוגרפי הלאומי של סין (Chinese National Geography), את רשימת הפסגות "הלא נודעות" של סין. הרשימה מונה 10 שמורות טבע הרריות, ידועות קצת פחות, החביבות על מטיילים הרפתקנים מרחבי סין.

  1. "הר העירית" (Jiucai Ling 韭菜岭), מחוז הוּנאן

  ממוקם במערב נפת דאוסְיֵין (Daoxian), מחוז הוּנאן, בגבול עם מחוז גוּאָנג-סי, ומתנשא לגובה של 2009 מטרים מעל פני הים. בהר נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר ברכס דוּפּאנג שבדרום מחוז הונאן. ההר משלב טבע בראשיתי ופראי ותרבות עשירה של מיעוט היָאו. בהר אינספור אפשרויות לטרקים, והוא נודע בזכות מסלולי הטיולים הרגליים המסובכים. הוא מכונה בחיבה "ה-K2 של הונאן".

  2. "פסגת בטן האנייה" (Chuandi Ding 船底顶), מחוז גואנג-דונג

  ההר ממוקם על הגבול בין נפות יִינג-דֶה (Yingde) וצ'וּ'-ג'יאנג (Qujiang), בשלוחה הדרומית של רכס נאנלינג. גובהו 1586 מטרים מעל פני הים, והוא הפסגה השנייה בגובהה בגואנג-דונג. ב"פסגת בטן האנייה" מגוון נופים הרריים כיערות במבוק, שדות מרעה, פלגי מים, ביצות, מצוקים ומדרונות סלעיים. בתוך מחוז גואנג-דונג נחשב ההר לגן עדן לחובבי הרפתקאות.

  3. הר תשע הפסגות (Jiuding Shan 九顶山), מחוז סצ'ואן

  ממוקם בנפת מאוסיין (Maoxian), באזור האוטונומי הטיבטי אָבָּה (Aba) שבצפון מחוז סצ'ואן, בקצה המערבי של האגן הסצ'ואני. ההר הוא חלק מרכס לונגמֶן שבהרי מינשאן. גובהו 4984 מטרים מעל פני הים. ההר נודע בזכות הסלעים המוזרים, העצים המשונים, הפסגות המושלגות, הגאיות העמוקים, הביצות, האגמים, איילי הבר והתרבות העשירה של מיעוט הצ'יאנג שבמקום. ההר הוא יצירת מופת נופית וגן עדן לפעילויות בחיק הטבע.

  4. הר גָ'אגָאנָה (Zhaga'na Shan 扎尕那山), מחוז גאנסו

  ממוקם בנפת דְיֵיבּוּ (Diebu), מחוז גאנסו. חלק מרכס דְיֵישָאן. גובהו 3970 מטרים מעל פני הים. הר ג'אגאנה מתאפיין בפני קרקע הרריים פראיים ונוף מרהיב כארמון עצום בגודלו. אמנם לפני כמעט מאה שנה הולל גן העדן כמקום הולדתם של אדם וחווה, אולם עד היום הוא נותר פיסת אדמה בתולית ופראית.

  5. הר ווּגונג ("הר אמנויות הלחימה", Wugong Shan, 武功山), מחוז ג'יאנגסי

  ממוקם במערב מחוז ג'יאנגסי, בחלק הצפוני של רכס לוֹאוּ-סיאו, ומתנשא לגובה 1918.3 מטרים מעל פני הים. ההר משופע בתרבות אנושית עשירה, בשטחים רחבים של ערבות גבוהות, ובמספר רב של מפלים ופלגי מים. בזכות כל אלה, הוא זכה לכינוי "מספר אחת באתרים הקדושים לחובבי פעילויות בחיק הטבע בדרום סין".

  6. הר ווּטָאי הקטן (XIaowutai Shan, 小五台山), מחוז הֵבֶּיי

  זוהי הפסגה הגבוהה ביותר ברכס הרי טאיהאנג, שמתנשאת לגובה 2882 מטרים מעל פני הים. ההר מוכר הרבה פחות מאחיו הגדול ההר הבודהיסטי הקדוש ווטאי אשר במחוז שאנסי, אך יש בו נופים הרריים מרהיבים, מערכת אקולוגית עשירה ושרידים רבים של פעילות אנושית. המקום מושך אליו מטיילים מצפון סין, והוא שער הכניסה של מטפסי הרים חובבים לעולם טיפוס ההרים.

  7. "הר צבתות הסרטן" (Ao Shan, 鳌山), מחוז שאאנסי

  ההר ממוקם בחלק המרכזי של רכס הרי טאילינג, בשטח נפת טאיבאי (Taibai), מחוז שאאנסי. הוא מתנשא לגובה 3475 מטרים מעל פני הים. זהו האזור בעל הנוף הפראי ביותר ברכס הרי טאילינג. עקבות בני אדם כמעט לא ניכרות בו, והוא נותר שקט ומבודד.

  8. הר האי-טואו (Haituo Shan, 海陀山), בייג'ין

  ההר ממוקם בגבול בין נפת יֶנְצִ'ינְג (Yanqing), בייג'ין, לנפת צְ'ה-צֶ'נג (Chicheng), מחוז הבּיי, ומתנשא לגובה 2241 מטרים מעל פני הים. ההר נודע בזכות המערכת האקולוגית של יערות ממוזגים הטיפוסית להרים ברצועת האקלים הממוזג הצפוני. המקום הפך לבסיס של חובבי טרקים בפרברי בייג'ין בזכות הנופים המשתנים ומסלולי הטיול המותאמים לכל הרמות.

  9. הר השלג (Xueling, 雪岭), מחוז יונאן

  ממוקם באזור דונגצ'ואן (Dongchuan) ממזרח לעיר קונמינג, ומתנשא לגובה 4344 מטרים מעל פני הים. פני ההר תלולים מאוד, ויש בו מערכת אקלימית משל עצמו. ההר מתאפיין בנוף קרחוני ייחודי, ובשטחו מרבדי פרחים עצומים, אגמים אלפיניים ומפלים בשלל צבעים.

  10. הר פסגת הבודהא (Foding Shan, 佛顶山), מחוז גויג'וֹאוּ

  ממוקם על הגבול בין נפות שְה-צְ'יֶין (Shiqian), שְה-בּינְג (Shibing) וגֶניו'אן (Zhenyuan) במזרח מחוז גויג'ואו, ומתנשא לגובה של 1869.3 מטרים מעל פני הים. זוהי הפסגה השנייה בגובהה במזרח מחוז גויג'ואו. בהר יערות של עצים נשירים וירוקי-עד האופייניים למערכת הסאבטרופית. זהו הר קדוש לבודהיזם וניכרת בו תרבות עשירה של מיעוט היִי-לָאו, מה שהופך אותו לראש וראשון בין הרי מחוז גויג'ואו.