סין הוציאה הצהרה על מגעי מסחר בין סין וארה"ב

מאת: China Radio International, תרגום: יאנג יאנג, עריכה: אולגה לוקשין
  • ב2-3 ליוני, חבר הלשכה המדינית של הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית הסינית, סגן ראש המועצה המדינית והאחראי על הדיאלוג הכלכלי בין סין וארה"ב, ליו הה, הוביל את הצוות הסיני לחדש מגעי משא ומתן עם הצוות האמריקאי בראשות שר המסחר האמריקאי רוס בבית ההארחה הממלכתי דיאויוטאי שבבייג'ינג. שני הצדדים הביעו תמיכה בפיתוח קשר טוב יותר בין המדינות, יישמו את קונצנזוס שתי המדינות של וושינגטון וקידמו מגעים בתחומי החקלאות והאנרגיה עם פתרונות חיוביים וקונקרטיים הכפופים לאישור הסופי של שני הצדדים.
     
    הגישה הסינית הינה עקבית. בכדי לענות על צרכי האזרחים ההולכים וגדלים לאיכות חיים טובה יותר ולעמוד בדרישות של פיתוח כלכלי איכותי, סין מוכנה להגדיל את היבוא מכל מדינות העולם, כולל ארה"ב, מה שיתרום הן לשתי המדינות והן לאג'נדה הבינלאומית. הרפורמה, הפתיחות של סין וגדילת הביקוש המצרפי הינם מרכיבי האסטרטגיה הלאומית של סין וקצב ההתפתחות של סין לא ישתנה.
     
    תוצאות המשא ומתן בין סין וארה"ב צריכות להתבסס על ההנחה ששתי המדינות חייבות להפגש בנקודת אמצע הדרך ולא להלחם זו בזו במלחמת הסחר. במידה וארצות הברית תטיל סנקציות סחר, כולל הגדלת תעריפים, כל ההישגים הכלכליים והמסחריים בין שתי המדינות לא ייכנסו לתוקף.