סין בולמת את הביטקוין

מאת: Global Times, תרגום: עמית אלעזר
  • הבנק המרכזי של סין הודיע אתמול (5 בדצמבר) כי הוא מתכוון לאסור על מוסדות פיננסים לבצע עסקאות במטבע ביטקוין. על פי הודעת הבנק, יאסר על מוסדות פיננסים מכל סוג שהוא לתמחר מוצרים ושירותים בביטקוין. בנוסף, יאסר לערוך עסקאות או לספק שירותי המרת ביטקוין. ההודעה של הבנק הגיעה לאחר שיא חדש במסחר בביטקוין בסין מאז שנוצר ב-2009.

    העליות החדשות בערכו של הביטקוין הלהיבו עשרות אלפי משקיעים סינים שקיוו לרשום רווחים מהירים בזמן קצר. עם זאת, בעקבות הודעת הבנק המרכזי של סין, צנח באופן דרמטי ערכו של הביטקוין.

    ביטקוין הוא מטבע ווירטואלי שנוצר בשנת 2009 על ידי סאטושי נאקאמוטו, ככל הנראה שם בדוי של תושב יפן. ביטקוין נסחר 24 שעות ביממה בשוק העולמי, ללא הגבלות מחירים או הגבלות מחזור. בנוסף, אין כל פיקוח עליו מצד מדינה, מוסד או חוק כלשהו. בעוד שבארצות אחרות משתמשים במטבע זה כדי לקנות סחורות מוחשיות בחיי היומיום על ידי תשלום באפליקציה סלולרית, הרי שבסין עיקר השימוש בו נעשה לצרכי השקעות.

    על פי אתרי מסחר במטבע החדש, ניתן ללמוד שיותר ממחצית העסקאות בביטקוין נערכות בסין, בעלת זירת מסחר פעילה במיוחד במטבע זה.

    יש להדגיש, כי הציבור בסין יכול להמשיך ולעסוק בעסקאות המבוצעות במטבע זה. עם זאת, חברות אינטרנט המשמשות פלטפורמה למסחר בביטקוין תצרכנה לדרוש מלקוחותיהן להירשם באמצעות שמם ומספר תעודות הזהות שלהם.