סיו וישראל מתחייבות לדחוף לשיתוף פעולה בתחומי חדשנות

מאת: China Radio International
 • סגן נשיא סין וואנג צ‘ישאן סיים ביקור פורה לישראל ביום חמישי במחויבות משותפת של שני הצדדים להמשיך לקדם את היחסים הבילטרליים למען תועלת משותפת. במהלך ביקור של ארבעה ימים, וואנג נפגש עם הנשיא הישראלי ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו, כמו גם שימש כיו“ר משותף עם נתניהו של ועידת החדשנות המשותפת הרביעית ישראל-סין (JCIC).

  בפגישה עם נתניהו, וואנג נזכר שישראל היתה המדינה הראשונה במזרח התיכון שהכירה ברפובליקה העממית של סין, והיחסים התקדמו בצורה בריאה ויציבה מאז שתי המדינות כוננו יחסים דיפלומטיים. השותפות הכוללת של ישראל וסין בנושאי חדשנות, שיצאה לדרך במהלך ביקור נתניהו ב-2017, משקפת במדויק את המאפיין הבולט והכיוון העתידי של היחסים הבילטרליים בעידן החדש, וואנג אמר.

   

  סין וישראל, הוא אמר, צריכות ליישם את הקונצנזוס החשוב אליו הגיעו המנהיגים, ולעשות שימוש טוב במנגנון ה-JCIC, כדי לקדם את שיתוף הפעולה הבילטראלי בנושאי חדשנות ולהשיג תועלת הדדית.

  כחברה של ישראל ופלסטין, סין מקווה ששני הצדדים יוכלו לחיות זה לצד זה בשלום, ומוכנה לשחק תפקיד קונסטרוקטיבי בהשגת שלום בין שני השכנים ולשמור על היציבות באזור, וואנג הוסיף.

  נתניהו הסכים עם ההצעות והערות של וואנג על היחסים המשותפים, ואמר כי לשתי העומות יש היסטוריה ארוכה ותרבות נפלאה, והן תמיד העריצו וכיבדו זו את זו. במהלך השנים האחרונות, היקף הנסיעות בין שתי המדינות גדל, שיתוף הפעולה התפתח ביציבות והיחסים הבילטרליים התקדמו בקביעות, אמר ראש הממשלה הישראל.

   

  ישראל, הוא אמר, מוכנה להשתתף באופן פעיל ביוזמת החגורה והדרך, לקדם את הסינרגיות בין נקודות החוזקה שלה במדע וטכנולוגיה והיתרונות של סין בייצור וגודל שוק, כדי להפוך את השותפות לתורמת לשתי האומות והעולם.

  ישראל מקדמת בברכה חברות סיניות בתחומי בניית תשתית ומקווה לקדם את המסחר וההשקעות בסין, אמר נתניהו.

  סגן הנשיא סין, שנסע לגדה המערבית לביקור בפלסטין ביום שלישי, עורך ביקור בארבע מדינות באזור, שכולל גם את מצרים ואיחוד האמירויות.