סטטיסטיקת המורים בשנחאי השתפרה

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • סקר בינלאומי מצא כי כמעט כל המורים בתיכונים שנחקרו בשנחאי - יותר מ-99% מהנשאלים בעיר - בעלי תואר ראשון. בינתיים, העיר מעודדת מורים לקבל הכשרה כדי לטפח צוות מוסמך יותר ואיכות הוראה טובה יותר, אמרו מומחים.
  דו"ח הסקר הבינלאומי להשכלה, שפורסם על ידי הארגון לשיתוף הפעולה הכלכלי והפיתוח (OECD) ב-19 ביוני, סקר למעלה מ-240,000 מורים בבתי הספר התיכוניים ומנהלי בתי הספר ב-48 מדינות ברחבי העולם. שנחאי היא האזור הסיני היחיד המעורב בסקר, עם כ-4,200 מורים ומנהלי חטיבות ביניים ותיכונים מ-200 בתי ספר שנבחרו להשתתף.
  נמצא כי בשנחאי, לפחות 99% מהמנהלים בשנחאי בעלי תואר ראשון, אבל רק 18.1% מהם בעלי תואר שני ומעלה, בהשוואה ל-OECD הממוצע של 66.3%.
  עם זאת, הסקר מצא כי המנהלים בשנחאי הוכשרו טוב יותר לתפקידם מאשר אלו שנחקרו במדינות ובאזורים אחרים.
  עם רק 3.1% מהם שאמרו כי מעולם לא קיבלו כל הכשרה הקשורה לניהול בתי ספר, הוראה או מנהיגות, שנחאי דורגה בתור הנמוכה ביותר מבין כל המדינות והאזורים המשתתפים ב-OECD.
  על פי ועדת החינוך העירונית של שנחאי, מערכת הכשרה מלאה נגישה למורים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, שבהם אלפי קורסים מכסים נושאים כגון אתיקה של מורים, מיומנויות הוראה ופרקטיקות, זמינים עבור אנשי החינוך.
  הממשלה גם מעודדת מנהלים מצטיינים של בתי ספר ותוכניות חילופי מורים בינלאומיים לבקר וללמוד בבתי הספר השותפים בחו"ל, אוניברסיטאות ומוסדות.

  "אימון מקצועי יעיל מגביר את שביעות הרצון של המורים, אשר מגובה על ידי הנתונים- 87% מהמורים בשנחאי אמרו שהם נהנו מההכשרה, נתון הגבוה מהממוצע (82%) של ה-OECD," אמר דינג גאנג ממכון ללימודים מתקדמים בחינוך באוניברסיטת East China Normal University.