סטודנטים זרים באים ללמוד במקום שבו נולדה האקרובטיקה הסינית

מאת: China Daily
 • נפת וו-צ‘יאו במחוז חביי בצפון סין נחשבת למקום הולדתה של האקרובטיקה הסינית. לאימוני אקרובטיקה באזור יש היסטוריה שהולכת אחורה לפחות עד לימי שושלת ווי המזרחית בשנים 534-550 לספירה.

  אומנות האקרובטיקה הגיעה לשיאה בימי שושלת יואן (1271-1368) וכיום לומדים בבית הספר לאומנות האקרובטיקה של וו-צ‘יאו חביי 35 סטודנטים זרים ממדינות כמו לאוס, אתיופיה, סיירה לאון וטנזניה.בית הספר נפתח ב-1985 ומאז למדו בו יותר מ-400 סטודנטים זרים ממדינות מתפתחות כחלק מחילופי תרבות.

   

  התלמידים הזרים מתחילים את היום ב-8 בבוקר בתרגילים לבניית הגמישות והיכולות הבסיסיות כמו סלטות ועמידת ידיים. לאחר שעה הפסקת צהריים הם מקדישים את אחר הצהריים לאימון במופעי קרקס. יום האימונים מסתיים בשעה חמש אחר הצהריים. בין לבין הם גם לומדים סינית.

  ”אקרובטיקה היא אומנות שדורשת עבודה קשה ורוב הסטודנטים הזרים אמנם מתחילים מאפס אבל עובדים קשה מאוד“, אומרת מא שו מין, מורה בבית הספר. לדברי מא בת ה-52 בהשוואה לימים שבהם היא למדה אקרובטיקה האימון היום יותר מדעי. לדעתה גיל 6 הוא הזמן האידאלי להתחיל להתאמן באקרובטיקה אבל אפשר גם אחרי.

   

  ליד בית הספר נמצא עולם האקרובטיקה של וו-צ‘יאו, אתר תיירות שמציג את ההיסטוריה האקרובטית של האזור ומושך מידי שנה 500 אלף תיירים. כיום פועלות 70 קבוצות אקרובטיקה פרטיות בוו-צ‘יאו ועוד אחת במימון ממשלתי, כך שכל שנה מועלים בנפה 200 מופעים. ישנה ירידה בפנייה של ילדים צעירים לאימוני האקרובטיקה ולכן נעשים היום נסיונות לאתר ילדים גם מחוץ לוו-צ‘יאו כדי למשוך אותם לתחום