נשיא של תאגיד השידור הסיני עם מסר לשנה החדשה

מאת: China Radio International, תרגום: יעל יאנג, עריכה: אולגה לוקשין
 • חברים יקרים

  2020 הוא מספר משמח ויפה. ההומופון שלו בסינית הוא "אוהב אותך". לקראת בואה של השנה האזרחית 2020, בשם תאגיד השידור הסיני וכל הדרך מבייג'ין, אני רוצה לברך אתכם בשנה טובה!

  ההיסטוריה האנושית מורכבת מרגעים. רגעים רבים של שנת 2019 הפכו לזיכרונות נצחיים. ב-1 באוקטובר חגגנו יום הולדת 70 לרפובליקה העממית של סין. חברים מכל העולם צפו בסרט הדוקומנטרי הרב-לשוני "אנחנו בדרך" שהופק על ידי תאגיד השידור הסיני, ובסרט בשידור חי HD 4K "ברגע זה- מצעד 2019". כולכם הייתם שותפינו בכינון ההיסטוריה יוצאת הדופן של סין החדשה במשך 70 שנה ואני מודה על הברכות הכנות מחברים רבים. מומחה לעייני סין באיטליה, מר פרנצ'סקו מרינצ'ו, כתב באימייל: "אני שם לייק גדול להישגים המבריקים של הרפובליקה העממית של סין במהלך 70 השנים האחרונות. אני חושב שלעם הסיני יש את כל הסיבות בעולם להיות גאה בעצמו."

  בשנה האחרונה עבדנו קשה, כדי לתפוס כל רגע נפלא בהתקדמותה של סין ולהראות לעולם את סין האמתית, התלת-ממדית והמקיפה בעידן החדש. בעזרת טכנולוגיות ושיטות תקשורת כמו 5G+4K ו-8K+AI, דיווחנו בהצלחה על אירועים חשובים כמו פורום פסגת שיתוף הפעולה הבינלאומי "החגורה והדרך", דיאלוג ציוויליזציית אסיה וחגיגות 20 השנה לחזרת מקאו לסין. הסרטים הרב-לשוניים שפרסמנו, כמו "הרמיזות האהובות של שי ג'ינפינג", "אם האוצר הלאומי היה יכול לדבר" ועוד, פתחו חלון לחברינו ועזרו להם להבין את ההיסטוריה, התרבות הארוכה וערכיה של סין בעידן החדש. שידורים ברחבי העולם, פעילויות יצירה מתוקשרות וסלבס גרמו ליותר חברים להפוך ל"מעריצים" של סין.

  עברו רק שנתיים מאז הקמת תאגיד השידור הסיני, אך אנו מודעים לכך שבעידן האינטרנט הנוכחי, חוסר התקדמות או התקדמות איטית משמעותה נסיגה. אנו נשמעים למטרתו של יו"ר שי ג'ינפינג "להיות מעודכן וחדשני, לבנות ולהשתמש במדיה חדשה ובפלטפורמות חדשות", מתעקשים על חדשנות והופכים למדיה ברמה בינלאומית. השנה הקמנו את המעבדה היחידה המובילה במדינה לשידור אורקולי ברזולוציה גבוהה, בנימו פלטפורמת מדיה חדשה 5G, "וידאו YANG", התחלנו לפתח גרסה באיכות גבוהה יותר, השקנו יותר מ-200 תכניות איכותיות וסיפקנו תכנים טובים יותר למשתמשים שלנו.

  דיווח על נקודות חמות באופן מקיף, אובייקטיבי וצודק, הוא הנורמה שתמיד דבקנו בה. כארגון התקשורת הבינלאומי הגדול בעולם, אנו שומרים על גישה פתוחה ושיתופית ועל קשר עם עמיתינו בבית ובעולם. השנה קיימתי שיחות וחילופי דברים עם עמיתים מיותר מ-150 גופי תקשורת בינלאומיים, כולל סוכנות הידיעות AP, רויטרס, AFP ו- BBC והגענו ביחד ליותר ויותר הבנות הדדיות והגדלנו את מעגל החברים.

  עם זאת, מצער אותי לראות שישנם ארגוני תקשורת מערביים בעלי השפעה, אשר נקטו ב"עיוורון סלקטיבי" בכמה דיווחים מרכזיים הנוגעים לסין, העלו חשדות מזויפים, כאלו אשר תואמים לספרות בדיונית. כולנו מאמינים כי עובדות הן הגרעין של החדשות, והסתמכות על דמיון כדי לדווח ולספר חדשות כרומן, פוגעת רבות באמינות של כל ארגוני התקשורת. כל גופי התקשורת צריכים לשמור בעירנות על האמת ולדבוק באתיקה מקצועית.

  במאה ה-18, הסופר הבריטי ויליאם האזליט אמר: "דעה קדומה היא תוצר של בורות." מול המצב הבינלאומי המורכב והמשתנה- רדיפת האמת וחיסול הדעות הקדומות הפכו למטרה משותפת ומרכזית! התאגיד הסיני ימשיך לדבוק בעמדה של אובייקטיביות והוגנות, ולהפיץ את האמת ואת קול הצדק לקהילה הבינלאומית.

  משורר סיני בשושלת טאנג, ג'אנג ג'ולינג, אמר פעם: "לא משנה אם אנחנו קרובים או רחוקים- אנחנו מכירים אחד את השני, ואנחנו שכנים למרות שאנחנו במרחק של אלפי קילומטר זה מזה." זהו גורל שאנחנו פוגשים זה את זה. כשביקרתי בברזיל ובארגנטינה, שמחתי לראות את אותה ג'קארנדה ובוגנוויליה כמו בגואנגדונג, שמעתי את אותו קול של "ציפור חתול". באיטליה ובספרד הרגשתי בבית כששתיתי יין ואכלתי אורז דביק ופרוסות חזיר כמו בעיר הולדתי... הרעיון של "הכפר הגלובלי" הוא כל כך קונקרטי ואמתי! לאנשים בכפר זה אין שום סיבה לא לדבר, להתקשר ולהתקרב. אני מאמין שהתקשורת יכולה לחסל את הפער והדעות הקדומות, ולגרום לאנשים שלא הכירו אותנו להפוך לחברים שלנו.

  2020 היא השנה המכריעה עבור סין בבניית חברה אמידה וכוללת, שנה בה סין תשיג נקודת מפנה בהיסטוריה, שנה בה מדינה עם 1.4 מיליארד אנשים תיפרד מעוני באופן מוחלט. אנחנו בתאגיד השידור הסיני נתעד את העידן החדש תוך דבקות בסטנדרטים מקצועיים מושלמים, נשדר סיפורים נוספים על המתרחש בסין ובעולם לחברינו ונספק אנרגיה חיובית יותר לבניית קהילה עם גורל משותף.

  ב-2020, תאהבו את העולם!

  שנה חדשה, תהיי טובה לסין, תהיי טובה לעולם ותהיי טובה אלינו.