נשיא של תאגיד המדיה הסיני מעביר מסר לשנה חדשה לצופים בחו״ל

מאת: China Radio International, תרגום: ג׳ה סו׳, עריכה: אולגה לוקשין
 • חברים יקרים, 

  כמו קרני השמש הראשונות שמאירות את כדור הארץ בשנה החדשה, בשם תאגיד המדיה הסיני ועמיתי, אני רוצה לברך בחום את הצופים שלנו בחו"ל. שנה טובה !

  לפני יותר מ-1,300 שנה, כאשר וואנג בו, משורר גדול משושלת טאנג של סין, העביר משלוח לחברו הטוב מר דו, כתב את הביטוי המפורסם ״חבר קרוב ממרחקים - מקרב בין ארצות״. הביטוי הזה, לדעתי, מתאים כדי לתאר את הרגשות שלי כלפי כל החברים שלנו ברגע זה. 

  בשבילך, זה יכול להיות קול חדש. ואכן, במהלך השנה שעברה, בהתאם למגמה של אינטגרציית התקשורת העולמית, תאגיד המדיה הסיני נולד. התאגיד משלב בין הרדיו הבינלאומי של סין, הטלוויזיה המרכזית של סין והרדיו הלאומי של סין. בזמנו, גולש ארגנטינאי, ריקרדו הרטה, בירך אותנו על הקמתה של CMG ו ואמר כי "התאגיד גורם לי להרגיש שסין קרובה ויפה כתמיד, ועוזר להעמיק את הבנתי של כוח הידידות.״ 

  הודות לעידוד הכנה של חברים ישנים וחדשים, אנו מלאי מוטיבציה להישאר נאמנים למשימה שלנו. בתאגיד המדיה הסיני החדש שנוצר ממשיכים לדגול באותה המשימה של דיווח חדשות של סין לעולם, דיווח חדשות העולם לסין וכן שיפור הבנה וידידות בין אנשי המדינות השונות. אנו מקווים להשתפר ולשרת טוב יותר את כולכם!

  נשיא שי ג׳ינפינג אמר כי ״את הפיתוח של סין לא ניתן להפריד מן העולם, ושגשוג העולם צריך גם את סין.״ בשנה האחרונה, אנחנו עובדים קשה כדי לחזק את התקשורת בין סין לבין העולם באמצעות העדשות, המיקרופונים, וגם העטים שלנו. עשינו זאת דרך סיקורי אירועים כגון חגיגת יום השנה ה-40 לרפורמה והפתיחה של סין, תערוכת היבוא הבינלאומית הראשונה בסין והפורום לשיתוף פעולה בין סין לאפריקה. הסיקור שלנו זכה לתשומת לב רבה מרחבי העולם. העברנו את המסר בעזרת קול של הגינות וצדק שהראה את עמדתנו הברורה לגבי שמירה על סחר חופשי וקידום אינטגרציה כלכלית. דיווחנו לעתים קרובות על השתתפותה של סין בפסגות G20 ו-APEC וזכינו להכרה אוניברסלית על כך. אנו חותרים ליצור קשרים בין סין והעולם על-ידי שיפור חווית המשתמש של היישומים הניידים שלנו, כגון ״כותרות סיניות ורוסיות״ "China Japan Communication", CINITALIA, "CMG Español". ֿהאירועים האינטראקטיביים שלנו באינטרנט כגון "ארגון שיתוף הפעולה להצבעה של שנחאי" ו"הכירו את אקספו ייבוא שנחאי״משכו את תשומת הלב של האוהדים שלנו ברחבי העולם. הסיקור שלנו על ״פסגת המדיה של אסיה בפורום 'בואו' עבור אסיה״ ו״פורום הונגצ'יאו לחשיבה ומדיה פיננסית בינלאומית״ עורר את תשומת הלב של התקשורת העולמית. אירועים שלנו כמו ״מסע קולנוע של סין ואפריקה״, ״התיאטרון הסיני״, ו״אני מעריץ של סין״ אפשרו ליתר חברים לגעת בקסם של סין ולהתאהב בה.

  ראש השנה יוביל את יום השנה ה -70 להקמתה של הרפובליקה העממית של סין. תאגיד המדיה הסיני יציג לחברים שלנו תצוגה חיה, מציאותית ומקיפה של סין בעידן החדש. גם בשנה החדשה, אנו מציעים לכם מספר רב של תוכניות פותחות עיניים, מעוררת השראה ומציגות את סין בתור "בונה של שלום העולם, תורמת לפיתוח העולמי, ומגינה על הסדר הבינלאומי." אנו נעבוד קשה כדי להיות חדשניים בצורת ההגשה שלנו ונעשה שימוש מלא בטכנולוגיות חדשות כגון 5G, בינה מלאכותית, ביג דאטא, מחשוב ענן. נרוץ לקראת פיתוח באיכות גבוהה ונשאף ליצור סוג חדש של תקשורת מיינסטרים ברמה עולמית, כך שנוכל לשרת אתכם טוב יותר.

  תנו לי לצטט ידיד ותיק שלנו, יורי טברובסקי, שהוא סינולוג רוסי מפורסם מחבר הספר של שי ג׳ינפינג :הגשמת החלום הסיני. הוא אמר לנו פעם כי הוא מאמין בתוקף שהצעתה של סין לבנות קהילה עם עתיד משותף לאנושות היא האור המנחה של התפתחות העולם. מותר לציין שלמין האנושי יש רק כדור הארץ האחד ויש רק עולם יחיד לכל המדינות. בואו נעבוד יחדיו כדי לבנות קהילה של עתיד משותף לאנושות ועולם מבורך עם שלום בר קיימא, ביטחון אוניברסלי, שגשוג משותף, פתיחות וכוללנות, כזה שהוא נקי ויפה!

  תודה וברכות חמות!