נשיא סין נאם בפתיחת כנס ה-20-B

מאת: China Radio International
 • כינוס ה-20-B, כנס עסקי מקדים לכינוס ה-20-G, נפתח היום (ש') בעיר האנג ג'ואו שבסין. נשיא סין סי ג'ינפינג נשא נאום בטקס הפתיחה וטען כי סין מבינה שכלכלתה הלכה וגדלה בשנים האחרונות, אך עם זאת עודנה עומדת בפני אתגרים רבים.

  במשך תקופה ארוכה כלכלת סין התפתחה רבות בעיקר בזכות ניצול משאבי טבע, שימוש נכון בכוח האדם העצום שיש במדינה כמו גם בזכות ניצול נכון של הנתונים הדמוגרפיים של סין. כל אלו סייעו לסין לפתח את הכלכלה, אך זאת לא דרך ברת קיימא לדברי סי. סין עתידה להתמודד בעתיד עם אתגרים נוספים בבואה לשפר עוד יותר את המערכת הכלכלית, משימה שסין רואה כקשה וחשובה מאין כמוה.

  כינוס ה-20-G יתקיים השבוע בעיר האנג ג'ואו שבמזרח סין. בהתייחסו לעיר המארחת אמר סי כי העיר היא בעלת תרבות עשירה והיסטוריה ארוכה אשר שימשה תמיד כמרכז מסחרי. "האנג ג'ואו היא עיר שמאופיינת בתושבים יצירתיים, דבר שבא לידי ביטוי בהתפתחות המהירה של המסחר האלקטרוני שהעיר היא סמלו. "לחיצות עכברים מקשרות את כל העולם" אמר סי.

  עוד אמר סי כי הוא עבד בעיר שש שנים וראה את תהליך ההתפתחות של העיר. הוא ציין כי יש בסין עוד לא מעט ערים דומות שעברו שינוי מהותי במהלך עשרות השנים האחרונות. "הרבה משפחות סיניות חרוצות השקיעו מאמצים כבירים ושיפרו את החיים שלהן בעצמן. זאת גם הוכחה לתהליכי הרפורמות והפתיחות שקידמה סין, תהליכים שקידמו את סין בתחומים רבים".

  בהתייחסו לכלכלה העולמית, אמר סי כי סין עתידה לנצל את ההזדמנות בכנס ה-20-G ולשתף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים במטרה להביא לכלכלה עולמית חזקה יותר, יציבה יותר, מאוזנת יותר וצומחת יותר בכל התחומים. "על כל הגורמים בכנס לבנות כלכלה עולמית פתוחה עם יותר יצירתיות, ולייצר מנועים חדשים שירחיבו ההגדרה של התפתחות כלכלית". לטענת סי על כלכלת העולם להפוך לכלכלה מקושרת ומקיפה, כזאת שתתרום לחיזוק בסיס שיניב תוצאות מיטביות לכל הצדדים.

  ״יצירתיות היא שתוביל למימוש הפוטנציאל של הכלכלה העולמית״ אמר סי. יצירתיות בצירוף ההתפתחויות האחרונות בתחום המדע והתעשייה אשר מבוססים על טכנולוגיית האינטרנט הם שמהווים גרעין לצמיחה העתידית. "השיתוף בין כלכלה וירטואלית והכלכלה האמתית הם שיביאו שינוי מהפכני בדרך החיים של כולנו".

  לסיום אמר סי כי על כל המדינות לנצל את ההזדמנות ההיסטורית שנוצרה בזכות המהפכה הטכנולוגית והמדעית. השיפורים בתחום התעשייה והתפתחות הכלכלה הדיגיטלית הם שדוחפים את התפתחות הכלכלה העולמית בטווח הבינוני ובטווח הארוך