נשיא סין מגיע ליוון לביקור מדיני

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו, עריכה: אולגה לוקשין
 • נשיא סין שי ג'ינפינג הגיע ליוון ביום ראשון לביקור מדיני שיערך שלושה ימים במטרה לחזק את הידידות המסורתית ואת שיתוף הפעולה בין המדינות.

  זהו ביקורו הראשון של ראש מדינה סיני במדינה האירופית מזה 11 שנים.

  את פני שי ואשתו פנג לי-יואן (Peng Liyuan) קיבלו בכירי יוון בשדה התעופה.

  עם הגעתו, ציין שי כי יוון מתהדרת בהיסטוריה ארוכה ותרבות מפוארת שתרמה תרומה יוצאת דופן להתקדמות התרבויות והאנושות.

  סין ויוון מאירות זו את זו בתרבויותיהן, והן נהנות גם מהיסטוריה ארוכה של קשרים ידידותיים, שי אמר

  בתור מדינות עם תרבויות קדומות, הן סין והן יוון תומכות בחילופים ודיאלוג בין תרבויות שונות ומקדמות דו-קיום הרמוני, הוא אמר.

  שי ציין כי סין ויוון שמרו על רמה גבוהה של התפתחות ביחסים שלהם בשנים האחרונות, והוכחה לכך הם דיאלוגים תכופים בין בכירים, העמקה מתמדת של אמון פוליטי הדדי ו שיתוף פעולה פורה תחת יוזמת חגורה והדרך המתבטאת על ידי פרויקט נמל פיראוס.

  שתי המדינות מקיימות תקשורת וסינרגיה הדוקים בנושאים בינלאומיים ואזוריים מרכזיים, ותורמות לשלום העולמי, ליציבות, לפיתוח ושגשוג, הוא אמר.

  נכון לעכשיו, אמר שי, גם סין וגם יוון נמצאות בשלב קריטי להתפתחותן, וזה האינטרס הבסיסי של שתי המדינות ואנשיהן להעמיק את היחסים הדו צדדיים ולהרחיב את שיתוף הפעולה המעשי.

  הוא אמר כי הוא מצפה לחילופי דעות מעמיקים עם הנשיא פרוקופיס פבלופולוס וראש הממשלה קיריאקוס מיצוטקיס בנוגע לפיתוח יחסים דו-צדדיים במצב החדש, כדי למפות במשותף את התכנים לשיתוף פעולה עתידי בין שתי המדינות ולפתוח פרק חדש בשותפות האסטרטגית המקיפה שלהן.

  יוון היא התחנה הראשונה בביקור המתמשך של שי באירופה ובאמריקה הלטינית, הכולל, בין היתר, גם את ברזיל. הוא ישתתף בפסגת BRICS ה-11 שתערך בברזיליה ב13-14 לנובמבר.