נציג סין באו"ם קורא לשלום במזה"ת

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: עמית אלעזר
 • נציג סין הקבוע באו"ם, ליוּ ג'יֶה, התייחס אתמול (6 באוגוסט) בנאומו למצב במזרח התיכון. הדברים נאמרו במסגרת ישיבה בלתי רשמית של העצרת הכללית של האו"ם שעסקה במצב ברצועת עזה.

  "הסכסוך בעזה נמשך זה כבר 4 שבועות והביא למותם של אזרחים רבים כמו גם למשבר הומניטרי חמור. סין מביעה את צערה העמוק וכן את דאגתה בנושא", אמר ליו.

  נציג סין באו"ם

  ליו ציין במעמד זה את מאמציה של סין לתווך בין הצדדים להגיע להפסקת אש. כך למשל, ביקר השליח הסיני המיוחד למזרח התיכון, ווּ סְה-קֶה, בישראל וברשות הפלסטינית. בנוסף, ב-3 באוגוסט ביקר שר החוץ הסיני, וואנג יי, במצרים. שם קרא ביחד עם ראש הליגה הערבית לקידום הפסקת אש ולעצירת האלימות. במעמד זה, הציג וואנג 5 נקודות לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

  לדבריו של נציג סין באו"ם, הצעתו של שר החוץ הסיני היא למעשה פירוט של תכנית 4 הנקודות של נשיא סין ליישוב הסוגיה.

  "אנו מקווים כי שני הצדדים יענו בחיוב לקריאה של הקהילייה הבינלאומית לשלום. סין מקבלת בברכה את הפסקת האש לה הסכימו שני הצדדים ל-72 שעות, ומקווה כי שני הצדדים יגיעו בהקדם האפשרי להסכם על הפסקת אש ארוכת טווח. סין תמשיך, ביחד שאר הקהילייה הבינלאומית, לשחק תפקיד חשוב ובונה ביישובו המהיר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני וכן בפתרונה המלא והצודק של הבעיה הפלסטינית".