נערכה שיחת טלפון בין נשיא סין לנשיא ארה"ב על היחסים בחצי אי הקוריאני

מאת: China Radio International, תרגום: איציק סי, עריכה: אופיר דור
 • נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ ערכו שיחת טלפון אמש (שישי) ודנו על מצב חצי האי הקוריאני ועל יחסי סין –ארה"ב.

  שי אמר כי הוא מעריך את רצונו של טראמפ לפתור את סוגיית חצי האי הקוריאני ברמה הפוליטית, ומקווה שארה״ב וצפון קוריאה יכנסו לדיונים במהרה עם תוצאות חיוביות.

  לדברי שי, סין וארה"ב צריכות להתמקד בשיתוף פעולה, לקדם תועלת כלכלית הדדית ולהשיג התקדמות ביחסים הבילטרליים בשנה החדשה.

  בקשר למצב חצי האי הקוריאני, טראמפ אמר כי כבר רואים התפתחות חיובית בנושא הגרעיני. טראמפ הוסיף כי מפגש ברמה גבוהה בין ארה"ב לבין צפון קוריאה תואם את האינטרס של כל הצדדים וכי הוא מצפה לפתרון סופי בדרכי שלום של הסוגיה הגרעינית.

  לדבריו של טראמפ, הוכח שהנשיא שי צדק להתעקש על כך שארה"ב וצפון קוריאה יקיימו דיאלוג ביניהן וכי ארה"ב מעריכה מאוד את התפקיד החשוב של סין בפתרון סוגיית חצי האי הקוריאני ותחזק את התקשורת ושיתוף פעולה עם סין בנושא. שי וטראמפ גם דנו ביחסי סין וארה"ב.

  שי מסר כי הוא היה בקשר הדוק עם טראמפ מתחילת השנה ושניהם הסכימו על כך ששני הצדדים צריכים לנצל כל רגע כדי לקדם שיתוף פעולה רחב היקף ולקיים דיאלוג כדי לקדם את היחסים ההדדים לכיוון הבריאו היציב.

  טראמפ איחל לסין הצלחה במהלך שני המפגשים הפוליטיים – המליאה הראשונה של הקונגרס העממי הלאומי ה-13 והמליאה הראשונה של הוועדה הפוליטת הלאומית המייעצת של סין.