נערך טקס מפואר לחגיגת 70 שנה להקמת הרפובליקה העממית של סין

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • נערך טקס מפואר לחגיגת 70 שנה להקמת הרפובליקה העממית של סין בכיכר טיאנאנמן במרכז בייג'ינג ביום שלישי, 1 לאוקטובר.

  נשיא סין שי ג'ינפינג נשא נאום בעצרת מפוארת בכיכר טיאנאנמן בבייג'ינג, לרגל חגיגות 70 שנה להקמת הרפובליקה העממית של סין (PRC).

  מעל 15,000 חיילים ישתתפו במצעד צבאי ויותר ממאה אלף איש ישתתפו אחר כך במצעד ההמוני.

  ברגע זה, סינים מכל הקבוצות האתניות וכל בניה ובנות של האומה הסינית ברחבי המדינה ובחו"ל מתגאים ואחלים מזל טוב למדינת האם הגדולה שלנו בשמחה רבה," אמר שי ג'ינפינג.

  "ביום זה לפני 70 שנה ובמיקום זה, הכריז החבר מאו דזה-דונג בחגיגיות על הקמת הרפובליקה העממית של סין והעם הסיני קם מאז. אירוע גדול זה שינה באופן מהותי את גורלה האומלל של סין הישנה, מדינה ענייה וחלשה שסבלה מתוקפנות זרה במשך יותר ממאה שנים בעידן המודרני. האומה הסינית יצאה מאז לדרך הרחבה של התחדשות לאומית גדולה," אמר שי.

  "בעודנו צועדים קדימה, עלינו לחזק את הנהגת המפלגה הקומוניסטית של סין, להבטיח את מעמדם העיקרי של האנשים, לדבוק בדרך של הסוציאליזם עם המאפיינים הסיניים, ליישם באופן מלא את התיאוריה הבסיסית של המפלגה, קו בסיסי ומדיניות בסיסית וכך להתמיד כל הזמן בצרכים ההולכים וגדלים של האנשים לחיים טובים יותר ולהשיג הישגים היסטוריים חדשים.

  כשאנו ממשיכים לחזור קדימה, עלינו לקיים את העיקרון של "מדינה אחת, שתי מערכות", לשמור על רווחה ויציבות מתמשכת בהונג קונג ובמקאו, לדחוף קדימה את ההתפתחות השלווה של יחסים חוצי המצרים ולאחד את כל הסינים לחתור למען איחוד שליו של המולדת."

  "עברה של סין נרשם בהיסטוריה האנושית, וסין של ימינו נוצרת על ידי מיליארדי סינים כשעתידה של סין יהיה בהיר עוד יותר. המפלגה שלנו, הכוחות הצבאיים שלנו והאנשים מכל הקבוצות האתניות צריכים להיות קרובים, להיות  נאמנים למשימתנו המייסדת ולהמשיך להתאחד ולפתח את הרפובליקה העממית של סין, בעבודה קשה להשגת 'יעדי שתי המאות' ולהגשמת ההתחדשות הגדולה של האומה הסינית והחלום הסיני! " 

  נשיא סין שי ג'ינפינג הורה לתחילת הביקורת צבאית בכיכר טיאנאנמן לציון 70 שנה להקמת הרפובליקה העממית של סין. 

  כשעמד בלימוזינה  השחורה של דגל אדום עם הגג הפתוח, נתן שי את הפקודה למפקד הראשי של המצעד הצבאי. 

  מפקד המצעד הודיע על תחילת הצעדה. 

  החגיגות של היום מלוות בלהקה הצבאית המרכזית של PLA, כ-1,300 נגנים שנבחרו מכלל הכוחות המזוינים. היום הם ישמיעו יותר מ-50 קטעי מוסיקה כדי לחגוג את החגיגות. 

  בשמיים על גבי כיכר טיאננמן, ניתן לראות 20 מסוקים היוצרים את המספר העצום- 70. בינתיים בשטח, 15 תצורות חי"ר עוברות למצב כוננות. הן נבחרו מארגונים המפקדים על פעילויות משותפות וכוחות שונים, אוניברסיטאות ואקדמיות מדעיות. במערך החוקרים, כ-70% מהמשתתפים הם בעלי תואר שני ומעלה.