נזירה מאמצת ילדים חולים ודואגת לריפויים

מאת: China Radio International, תרגום: סי סיאוצ'י, תרצה ערב
 • גְ'יהוֹנְג התנזרה לאחר שסיימה את לימודיה באוניברסיטת צ'ינגהואה. מאז שנת 2001 אימצה 26 ילדים נטושים, למעלה מ-20 מהם לומדים כיום במוסדות דת ברחבי סין או סיימו את לימודיהם.

  ילדה נטושה בשערי המקדש הקטן

  לפני התנזרותה בשנת 1995, הייתה הנזירה גְ'יהוֹנְג סטודנטית בחוג לפילוסופיה. אך מכיוון ש"בפילוסופיה לא מצאה את התשובות שחיפשה ", היא בחרה לעצמה את הדרך הבודהיסטית. בהר ג'וֹנְגנַאן שבמחוז שַאנְסִי קבעו כללים בודהיסטיים רבים, ובמסגרת תפקידה כמורה מ"המכון לבודהיזם בפוטואושאן" גְ'יהוֹנְג הגיעה אליו מספר פעמים.

  המקדש הקטן השוכן למרגלות פסגת צ'ין הוא אכסנייתה של גְ'יהוֹנְג במהלך ביקוריה באתר. בלילה אחד באביב 2001 היא שמעה בכי; כאשר הסתכלה אל עבר הכיוון שממנו הגיע הקול, הבחינה הנזירה בילדה קטנה הבוכה בשערי המקדש. הילדה לא הייתה גבוהה, גילה נע בין 6-9 שנים, והיא לא יכלה לספר את שאירע לה. גְ'יהוֹנְג הכניסה את הילדה למקדש אך אף אחד לא בא לקחת אותה. לאחר שגילתה שהילדה חולה מאוד, הבינה הנזירה: הילדה ננטשה.

  מאז חלפו 10 שנים. הילדה המשיכה לחיות עם גְ'יהוֹנְג, שנתנה לה את השם דֶדָאוֹ. היום דדאו היא תלמידת מחקר הלומדת במוסד בודהיסטי.

  רוב הילדים הנטושים בחרו בבודהיזם

  לאחר מכן המשיכו ילדים להעזב בשערי המקדש. משנת 2001 ועד היום אספה הנזירה 24 ילדות ושני ילדים. רוב הילדים הנטושים היו חולים מאוד, למעט התינוקת יואן-יואן שננטשה בגיל שלושה ימים בלבד.

  גְ'יהוֹנְג אומרת שרוב הילדים לומדים במוסדות דתיים בסין. "גידלתי אותם, אבל לא רציתי לקבע את חשיבתם. הם בחרו בעצמם בדרך הנזירות. אולי מפני שהתרגלו לחיים הפשוטים במקדש." היא מוסיפה כי "הפחד הגדול ביותר של הילדים האלה הוא שאלות הנוגעות לעברם".

  לשמור על הילדים – לסגוד לבודהא

  במקדש הקטנטן מעבדים חלקת אדמה. זוהי חלקה שגדלים בה בעיקר כרוב סיני, דלעת וצנונית. החלקה הקטנה היא מקור הירקות של גְ'יהוֹנְג וחברותיה למנזר. הן מעבדות את הקרקע בעצמן, שתפוקתה לא משמשת לצריכתן האישית בלבד אלא היא כאחד מהמקורות הכלכליים של המקדש, והדרך שבה מממן המנזר את הצרכים היומיומיים של הילדים ואת הבדיקות הרפואיות שלהן הם נזקקים. הילדים נעזבו בדרך כלל במצב בריאותי ירוד, אך בזכות הטיפול הרפואי רובם ככולם נרפאו.

  כאשר גְ'יהוֹנְג אספה את הְוֵוי הְוֵוי (שם בדוי), היו לילדה בעיות בלסת העליונה, ולא ניתן היה להבין את מה שהיא אומרת. הנזירה לקחה אותה לשיאן העיר הגדולה, שם עברה שני ניתוחים בבית החולים האוניברסיטאי לרפואת הפה. כל ניתוח עלה בסביבות 20-30 אלף יואן. מצבה של הווי הווי הוטב באופן משמעותי והיום היא לומדת בכיתה ב' בבית הספר שליד המקדש. "עוד ניתוח אחד והיא תהיה בריאה לגמרי" אומרת גְ'יהוֹנְג בחיוך, שנמצאת בעיצומו של תהליך איסוף תרומות למען הניתוח השלישי של הילדה.

  על מנת לאפשר לילדים ללמוד, לחיות ולהרפא, שיפוץ ההיכל המרכזי של המנזר מתעכב. "אם מסתכלים על הסבל שהילדים נתונים בו ולא עושים דבר, מה המשמעות של בודהיזם?" גְ'יהוֹנְג שואלת.