נופי הרים ומים מחוץ לבייג'ין

מאת: Original article
 • המים הממלאים כיום את הערוץ הם מאגר שנוצר בעקבות הקמת סכר, הגדול ביותר באזור, שנבנה בשנת 1973. שטח המאגר 119 קילומטרים רבועים ונפחו 8.5 מיליון קוב מים. בכניסה לפארק, מתחת לסכר, יחכה לכם כמתבקש משם המקום דרקון בצבע צהוב זוהר – הארוך ביותר באסיה – שמטפס לאורך 258 מטרים עד לראש הסכר. בתוך הדרקון תוכלו לעלות בתוך שרשרת המדרגות הנעות הארוכות ביותר בעולם בתוך 5 דקות עד לראש הסכר, שם מתחיל הערוץ.

  בראש הסכר מחכות סירות שתיקחנה אתכם לשיט של כחצי שעה על הנהר המתפתל בין הצוקים. הצוקים המכוסים אורנים משתקפים במים הצלולים של המאגר ויוצרים נוף עוצר נשימה. למי שאינו מעוניין לחלוק את חווית השיט עם מטיילים רבים אחרים, אפשר גם לשכור קיאקים או סירות חתירה קטנות וליהנות מהנוף בצורה שקטה יותר. את הערוץ אפשר גם לראות מלמעלה – רכבל הממוקם בראש הסכר ייקח אתכם לצוקים הנישאים מעליו ומשם תוכלו להמשיך בטיולים רגליים בשבילים ההרריים. אם אתם חפצים לראות את הנופים הקסומים של הערוץ עם זריקת אדרנלין קטנה, בלונגצ'ינג דאגו להציע לכם גם קפיצת באנג'י, וכך תוכלו להתפעל מהמראות משתי הזוויות, בדרך המהירה מראשי הצוקים אל מי הנהר.

  חרבין לעניים – פסטיבל הקרח של ערוץ לונגצ'ינג

  בחורף הקפוא של צפון סין, מי המאגר בערוץ לונגצ'ינג קופאים ואי אפשר ליהנות מהנופים של הערוץ תוך כדי שיט במימיו. אולם כבר מאמצע שנות ה-80 ערוץ לונגצ'ינג מספק למבקרים מדי שנה גם חוויה חורפית הולמת. למי שבשבילו חרבין רחוקה מדי, יקרה מדי או קפואה מדי, בערוץ לונגצ'ינג נערך בחודשי ינואר-פברואר פסטיבל פיסול בקרח בקנה מידה קטן. בכניסה לפארק ניצבים כמה פסלי שלג ומגלשות קרח שהם רק חימום לתצוגה העיקרית באוהל הגדול הממוקם תחת הסכר. את האוהל ממלאים פסלי קרח גדולים של פגודות וביתנים סיניים שאפשר ללכת בתוכם כמו בתוך מבוך. מחוץ לאותם ביתנים גדולים, ניצבים עשרות ואף מאות פסלים קטנים יותר של בעלי חיים, דמויות היסטוריות ויצורים מיתולוגיים.

  העושר האמנותי באוהל פסלי הקרח בערוץ לונגצ'ינג בהחלט לא היה מבייש אפילו את אמני הקרח מחרבין שתורמים גם הם מדי שנה בשנה פסלים לפסטיבל הזה. הדמויות, כמעט כולן בגודל טבעי, מוארות מפנים ומבחוץ במנורות המחליפות צבעים בכל כמה שניות, ועל הקירות שתוחמים את האוהל מפלי קרח מלאכותיים שמוסיפים לאווירה החורפית. עם האורות הצבעוניים, מפלי הקרח המלאכותיים והצמחיה המלאכותית מפלסטיק שמחפה על היעדר הצמחיה הטבעית בחורף, קשה להימלט מהמחשבה שהפסטיבל סובל מעט מעודף קיטש, אך מדובר בכל זאת בבילוי מהנה ובמקום אידאלי לטיול בחורף עם ילדים, שנהנים במיוחד להתרוצץ בתוך המבוכים של פגודות הקרח הגדולות או להחליק על מגלשות הקרח שבחוץ.

  בחורף אפשר לשלב ביקור בפסטיבל הקרח של לונגצ'ינג כחלק מחופשת סקי באתר שְה-גִ'ינג-לוֹנג הממוקם כמה קילומטרים משם.

  מידע שימושי

  הגעה: ערוץ לונגצ'ינג נמצא כ-10 ק"מ צפונית לעיירה יֵינְצִ'ינג (Yanqing, בסינית: 延庆), כ-80 ק"מ מצפון לבייג'ין. קו מס' 919 יוצא מתחנת דה-שנג-מן (Deshengmen, בסינית: 德胜门外长途汽车站) שבביג'ין אל יינצ'ינג. הנסיעה אורכת כשעה עד שעה וחצי. שימו לב שיש כמה קווי 919 היוצאים מהתחנה, ויש לוודא עם הכרטיסניות שעומדות מחוץ לאוטובוס שאתם עולים על ה-919 הנכון. מיֵינְצִ'ינג אפשר לקחת אוטובוס 920 שיביא אתכם עד לכניסה לערוץ לונגצ'ינג בתוך כ-15-20 דקות. שימו לב כי גם ביינצ'ינג יש כמה מסלולים לקו 920 ולכן גם שם יש לוודא עם הנהג או עם הכרטיסנית שעליתם על ה-920 הנכון. רכב עם נהג מיינצ'ינג לערוץ לונגצ'ינג יעלה לכם כ-25-30 יואן (כיוון אחד).

  לינה: בכניסה לפארק ובאזור הקרוב כמה בתי מלון. המלונות בעיירה יינצ'ינג עצמה זולים יותר, אולם אם נוסעים רק כדי לטייל בשמורה או בפסטיבל הקרח אין צורך ללון במקום ואפשר לחזור לבייג'ין בשעות אחר הצהרים המאוחרות.

  כניסות: בקיץ כרטיס הכניסה עולה 40 יואן ושיט בסירה יעלה לכם עוד 60 יואן. הרכבל עולה 30 יואן הלוך וחזור ואם תרצו לעשות באנג'י, תיפרדו לשלום מ-150 יואן. נכון לחורף 2010 כרטיס הכניסה לפסטיבל הקרח עולה 100 יואן לאדם.