משקיעים בעתיד במחוז גאנסו

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: סו ג'יה, תרצה ערב
 • בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים בנפת הווי-נינג שבמחוז גאנסו לומדים 123 תלמידים טיבטים שבאים מנפת מה-צו' שבגָאן-נאן, האזור האוטונומי של הטיבטים שבדרום המחוז. הם מקבלים השכלה וחינוך כחלק מתכנית הסיוע שנחתמה בין הְווי-נִינְג למָה-צ'וּ.

  נפת הווי-נינג היא הנפה המצטיינת במחוז גאנסו ובמחוזות הצפון מערביים של סין. מאז שהחזירו את מערכת בחינות הכניסה לאוניברסיטאות, יצאו מהנפה 5000 סטודנטים מצטיינים באוניברסיטאות המובילות במדינה. תחת עידודם של הרשויות, נרקמה תכנית סיוע ועזרה בין הווי-נינג וגאן-נאן. החל בסמסטר החורף של 2004 ולמשך 15 השנים הבאות, שולחת גאן-נאן 20 תלמידים להווי-נינג, שם הם מתחנכים מבית הספר היסודי ועד התיכון. מגאן-נאן מוסרים, שב-5 השנים מאז החלה התכנית הישיגהם של התלמידים השתפרו בצורה ניכרת.

  לומדים טיבטית מהמורה המלווה

  לא רק שנפת הווי-נינג מספקת את השירותים בחינם, הילדים הטיבטים מקבלים ממנה גם מגורים ואוכל. בנוסף לכך, נפת מה-צ'ו' שולחת מורים שמלווים את התלמידים בחייהם ומלמדים אותם טיבטית.

  כשהילדים הטיבטים יוצאים מהערבות, אופקיהם מתרחבים והיכולויות שלהם מתפתחות. המורה העומד בראש קבוצת המורים המלווים אומר: "אחרי הלימודים הקשים בהווי-נינג, בטוח ייצאו מהילדים האלה לא מעט הצלחות. הם יהפכו לשכבה המובילה של הערבות."


  תלמיד בית הספר היסודי ביי-גואן זורק כדור לסל כמו כוכב ה-NBA האהוב עליו.

  תלמיד טיבטי מקריא בשיעור שפה


  עונים על שאלות בכיתה


  משחקים בחצר בית הספר


  חוגגים יום הולדת במעונות.