מרכז המפלגה קיבל החלטה לתמוך בהפיכת האי האינאן לאיזור סחר חופשי

תרגום: איציק סי
  • ב-13 באפריל, בכנס לציון 30 שנה להקמת האיזור הכלכלי המיוחד של מחוז האינאן, שי ג'ינפינג הכריז כי מרכז המפלגה קיבל החלטה לתמוך בהפיכת האי האינאן לאיזור סחר חופשי ויתמוך בבניית איזור סחר חופשי בעל מאפיינים סינים על ידי מחוז האינאן, כולל בניית מערכת ומדיניות המיועדת לאיזור סחר חופשי יציב. ההחלטה התקבלה לאחר מחשבה רבה ומחקר מעמיק שנעשה על ידי מרכז המפלגה המבוסס על מצב ההתפתחות הפנימית של סין ושל העולם. מדובר בצעדים שאותם סין מבצעת במטרה להתקדם בתהליך הפתיחה לחו"ל ובקידום גלובליזציה כלכלית בעולם.

    שי ג'ינפינג גם ביקש ממחוז האינאן להאיץ את הרפורמות המוסדיות לאינטגרציה של פיתוח עירוני וכפרי, ניהול כישרונות, מימון ומיסוי, חלוקת הכנסות, מפעלים בבעלות המדינה וכיוצא בזה, כמו גם לתמוך בהאינאן לקידום מיזמי אנרגיה בינלאומיים, משלוחים, סחורות, זכויות קניין, הון עצמי, פליטת פחמן ומקומות מסחר נוספים, לקדם אינטגרציה של האינטרנט, האינטרנט של דברים, ביג דאטה, ניווט לווייני ואינטליגנציה מלאכותית לכלכלה הריאלית ולתמוך בהיינאן לפריסת מספר תשתיות מחקר מדעיות מרכזיות ופלטפורמות מותנות ליצירת רמה אסטרטגית למדע החלל ולחדשנות טכנולוגית, ולהקים אזור חדשנות במים הבינלאומיים בהאינאן.

    שי ציין כי על חאינאן להפעיל מערכת לשימור קפדני ביותר של איכות הסביבה באי, לבנות מערכת פיקוח מודרנית על משאבי הטבע ואיכות הסביבה, לבנות בסיס חקלאות טרופית מודרנית,  להעלות את יכולת הפיתוח של משאבי הים, לבנות חווה ימית ולהשקיע במחקר על טכנולוגיות ימיות.

    שי גם חשף כי ממשלת סין תאפשר לאנשי טכנולוגיה ויכולות מיוחדות מהונג קונג, מקאו, טאיוואן ומדינות זרות לעבוד בהאינאן ולהתיישב בה, היא גם תאפשר לבעלי תואר שני ומעלה ממדינות אחרות לבוא לעבוד בהאינאן ולהקים סטארטאפים באי.