מעסיקים זרים דורשים ניסיון בהקמת חנויות מקוונות

מאת: Other, תרגום: סו' ג'יה, ליאת סוזנה
  • אתמול (12.4) נפתח באיזור הסחר החופשי בעיר נינגבו יריד תעסוקה בהשתתפות מעסיקים מחברות מסחר זרות אשר פועלות בסין. במסגרת היריד, שנערך זו השנה השמינית ברציפות, הציעו 200 החברות המשתתפות מעל ל-3,000 משרות שונות, בהן יוכלו להשתלב מבקשי העבודה.

    יריד התעסוקה בנינגבו: מעל ל-3,000 משרות ממתינות לאיוש

    כתבנו שביקר ביריד גילה כי מרבית המשרות שהוצעו דורשות ניסיון בהקמה וניהול של חנויות מסחר אלקטרוני וחנויות מקוונות (חנות באינטרנט). כך לדוגמא חברת גִ'ינרווּי, אשר מחפשת להעסיק פקיד סחר חוץ למשרדי החברה, דורשת ניסיון בעבודה בחנות המקוונת של טאו-באו, המקבילה הסינית ל-eBay.

    נציג החברה אשר אחראי על גיוס העובדים הסביר כי החברה אמנם פירסמה את הפרופיל שלה ומידע בסיסי על מוצריה באתרי מסחר אלקטרוניים שונים, אך היא עדיין לא הקימה חנות וירטואלית משלה. הוא הדגיש כי החברה מודעת לחשיבות העצומה שיש לשימוש בטכנולוגיית האינטרנט לטובת הפעילות העסקית של החברה, לכן היא דורשת מהמועמדים הפוטנציאליים ניסיון במכירות מקוונות ובניהול חנויות אלקטרוניות כתנאי מוקדם להעסקה. החברה מעוניינת למצוא מישהו שיידע כיצד למשוך את תשומת ליבם של הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים ויגרום להם בסופו של דבר לרצות לרכוש את מוצריה.