מנכ"ל הואווי: רישיון ל-90 ימים ללא משמעות גדולה, הואווי מוכנה

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • רישיון כללי זמני ל-90 ימים עבור הואווי (Huawei) "נושא משמעות מועטה" והואווי מוכנה לחלוטין, אמר רן ג'נגפיי (Ren Zhengfei), מנכ"ל של הואווי ביום שלישי האחרון. 

  הצהרתו של רן נעשתה במהלך ראיון קבוצתי עם תאגיד השידור הסיני, והוא הוסיף כי הואווי אסירת תודה על התרומות של תעשיות אמריקאיות וכי רבים מיועציו מגיעים מחברות אמריקאיות כמו IBM.

  התמקדות בעסקינו 

  מה שממשלת ארה"ב מתכוונת לעשות הוא מעבר לשליטתנו, ועבור הואוויי, מה שחשוב הוא לוודא שהעבודה נעשית כראוי, אמר רן לעיתונאים. 

  "קיבלנו שליטה על הישות מארה"ב לפני שנה, אבל אין לכך שום השפעה קרובה על החברות בארה"ב. הפוליטיקאים בארה"ב הם האשמים, וממעשיהם משתמע כי הם ממעיטים בערכנו וכוחנו", אמר רן. 

  בנוסף, רן הביע ביטחון ביכולות של טכנולוגיית ה- 5G של הואווי, ואמר שהיא לא תושפע ממגבלות. 

  רן חוזה כי אף חברה אחרת לא תוכל להדביק את החברה בקצב פיתוח טכנולוגיית 5G בשנתיים או שלוש שנים הקרובות. 

  שבבים תוצרת ארה"ב הם עדיין הבחירה של הואווי 

  המנכ"ל הדגיש כי החברה לא תצמצם או תוציא מן השימוש את השבבים תוצרת ארה"ב, ובאותה עת ביקש לדבוק בפיתוח משותף של טכנולוגיית השבבים. 

  רן שיתף כי הואווי מייצרת חצי מהשבבים שלה עצמאית, ואילו החצי השני מגיע מארה"ב, והוסיף כי הואווי לא תהיה מבודדת מן העולם. 

  "ביכולתנו לייצר את אותם השבבים שמיוצרים בחברות ארה"ב, אך אין זה אומר שלא נקנה שבבים מארה"ב."

  עלינו ללמוד מהטכנולוגיה האמריקאית במונחים של רוחב ועומק. אבל בתחום G5, הואווי נמצאת בחזית, אם כי אין להכחיש כי בסך הכל קיים עדיין פער עצום בין סין לארה"ב," הוא אמר. 

  "אנחנו מקריבים את עצמנו ואת משפחותינו בחיפוש אחר חלום של עמידה בחזית העולם, חלום, אשר במוקדם או במאוחר, יביא להתנגשות עם ארה"ב", אמר רן.

  לא להסתת את הלאומנות

  כיום, ישנן שתי עמדות עיקריות כלפי הואווי, אמר רן: מחד, ישנם אלו המחזקים את החברה ומונעים על ידי פטריוטיזם, מאידך, אחרים סוברים כי הואווי מחזיקה את רגש הפטריוטיזם כבן ערובה. 

  רן דחק נגד ההסתה במסווה הסנטימנט הלאומני, בטענה כי אין לסבור כי קניית המוצרים של הואווי קשורה לפטריוטיזם בלבד.