ממשלת סין מחויבת לקידום התפתחות הרפואה הסינית

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: פאן סיאו, עריכה: אופיר דור
 • מסמך מדיניות ("נייר לבן") שפורסם על ידי משרד המידע של מועצת המדינה בסין אתמול (יום ג') מציין את מחויבותה של ממשלת סין והישגיה בקידום ובהבטחת ההתפתחותה של הרפואה הסינית המסורתית. 

  במסמך, שכותרתו היא "רפואה סינית מסורתית בסין", נכתב כי סין הקימה מערכת טיפול רפואי המבוססת על הרפואה הסינית שמכסה אזורים עירוניים וכפריים. 

  על פי המסמך, בסוף שנת 2015 היו 3,966 בתי חולים לרפואה סינית ברחבי סין, כולל 253 בתי חולים הפועלים על פי עקרונות הרפואה של מיעוטים אתניים ו-446 בתי חולים שמשלבים בין רפואה סינית למערבית. כ-910 מיליון חולים ביקרו ב-2015 ביחידות שירות שמספקות טיפול על פי הרפואה הסינית.

  בנוסף, סין מתקדמת בבניית מערכת ייחודית של הכשרת אנשי מקצוע בתחום הרפואה הסינית ובפיתוח תעשיית התרופות הסיניות. מספר חוקים ותקנות חוקקו ויושמו כדי לחזק את ההגנה על משאבי טבע בעלי ערך טיפולי, מספר שמורות טבע ארציות ומקומיות הוקמו ונערך מחקר העוסק בהגנת משאבי טבע נדירים בעלי סגולות ברפואה סינית הנמצאים בסכנת הכחדה.

  בשנת 2015 התפוקה הכוללת של תעשיית התרופות המבוססות על הרפואה הסינית הגיעה ל-786.6 מיליארד יואן, שמהווים 28.55% מכלל תפוקת תעשיית התרופות בסין. היקף הייצוא של תרופות סיניות הסתכם ב-3.72 מיליארד דולר בשנת 2015, נתון שמדגים את הפוטנציאל הגדול של תרופות סיניות בשווקים בחו''ל.

  על פי מסמך המדיניות, ממשלת סין מעריכה ומגנה על הערך התרבותי של הרפואה הסינית ומחויבת לבנות מערכת להעברת התרבות המסורתית של הרפואה הסינית לדורות הבאים.

  בסך הכול 130 אלמנטים של רפואה סינית נכנסו אל הרשימה הסינית של נכסי המורשת התרבותית הלא-מוחשית הלאומיים. הדיקור הסיני והשימוש במוקסה (שריפת צמח הלענה) אף הוכנסו לרשימת נכסי המורשת התרבותית הלא-מוחשית של האנושות כולה שמפרסמת אונסק"ו.