לשכת התיירות: "על הסינים להכיר את ישראל טוב יותר"

תרגום: תרצה ערב
 • "בישראל מורשת היסטורית עשירה ונופים מרהיבים, יש לבקר בה ולהעריך אותה יותר", אומרת וואנג יו', מנהלת לשכת התיירות הישראלית בבייג'ין.

  "הכיסוי העיתונאי אינו עושה צדק עם ישראל", היא אומרת. "הוא יוצר תמונה שגויה, של ארץ מסוכנת ומסוכסכת. למעשה, אין זה המצב כלל. המדינה בטוחה מאוד, והסידורים הביטחוניים אינם גורמים לבעיות לתיירים. על סין והעולם להכיר את הצד האחר של ישראל. "

  "בישראל אתה יכול לתת מנוחה לגוף ולנפש. כולם, ואין זה משנה אם הם דתיים או לא, יתרגשו כשיבקרו בירושלים, העיר הקדושה לנצרות, לאיסלאם וליהדות. חופי הים התיכון, ים המלח, הים האדום והכינרת מציעים מגוון אפשרויות לנופש."

  גב' וואנג אומרת, כי מתוך 12 אלף תיירים סינים שיצאו מגבולות המדינה בשנת 2008, רק 0.3% מהם הגיעו לישראל. רובם, קרוב לוודאי, הגיעו במסגרת עסקית בהתחשב ביחסי המסחר הטובים בין שתי המדינות.

  וואנג מוסיפה, כי ככל שהסינים מתעשרים הם יטוסו יותר לתייר בחוץ לארץ. ישראל הבינה את הפוטנציאל העצום של שוק התיירות הסיני. "סינים רבים מתעניינים מאוד בתרבות הישראלית" היא אומרת "מסיבה זו, הקימה ממשלת ישראל לשכת תיירות רשמית בבייג'ין במארס השנה. סין היא אחת מעשר המדינות היחידות בעולם שבהן ישראל הקימה לשכה כזו. "

  בקרב הישראלים, ניכרת התלהבות בכל הנוגע סין: תיירים ישראלים רבים מגיעים לסין בכל שנה. הם מתרשמים עמוקות מהפיתוח המהיר של סין. ישנם תיירים החוזרים אל סין פעם אחר פעם. צעירים ישראלים רבים התאהבו בסין ונשארו לחיות וללמוד בה סינית. קורסי השפה הסינית הם פופולריים ביותר גם באוניברסיטאות בישראל. "אל תתפלא אם ידברו איתך בסינית כשיגלו שאתה מסין" אמרה וואנג לכתב. בבייג'ין, בשנחאי, בגואנג ג'ואו יש קהילות ישראלים גדולות למדי.