לראשונה בסין: שגריר אמריקני ממוצא סיני

מאת: China Internet Information Center, תרגום: שי כהן
 • אתמול (14 באוגוסט) בשעה 14:00 אחה"צ, נשא דברים השגריר האמריקני החדש, גרי לוק, במסיבת עיתונאים שנערכה במעונו הרשמי בבייג'ין.

  ב-9 במרץ מינה הנשיא אובמה את גרי לוק בן ה-61 לשגריר ארה"ב בסין וב-27 ביולי אישר הסנאט פה אחד את המינוי. בתחילת החודש (1 באוגוסט) הושבע לוק לתפקיד והפך לשגריר האמריקני הראשון במדינה, שמוצאו סיני.

  השגריר האמריקני, גרי לוק, רעייתו ושלושת ילדיהם

  הקריירה של השגריר החדש רצופה הישגים מרשימים. בשנת 1997 נבחר ברוב קולות למושל מדינת וושינגטון, בשנת 2009 מונה לשר המסחר של ארה"ב והשנה מונה לתפקיד שגריר המדינה בסין.

  במסיבת העיתונאים, שנערכה אתמול, הופיע השגריר יחד עם אשתו ושלושת ילדיהם. בפתח דבריו אמר כי לכבוד הוא לו לשרת כשגריר ארה"ב בסין. "ילד למהגרים סינים המייצג את ארה"ב, הארץ בה נולדתי. אני יכול רק לדמיין את גאוות אבי, שנפטר בינואר השנה, למראה בנו הופך לשגריר האמריקאי הראשון ממוצא סיני על אדמת סין, מולדתו ומולדת אימי".

  "לארה"ב ולסין יחסים כלכליים ודיפולמטיים מורכבים וחשובים מאוד. אין ספק כי ניצבים אתגרים בדרך, אולם קיימת גם תקווה לשיתוף פעולה נרחב". השגריר הוסיף כי הוא מצפה לעבודה המשותפת עם הממשלה הסינית, למימוש שיתוף הפעולה בין המדינות. בנוסף לכך, ציין כי הדבר החשוב ביותר הוא להוביל ליחסים טובים ולשיתוף פעולה בין הנשיא אובמה ונשיא סין, הוּ ג'ינטאו.