לקראת הקונגרס הלאומי ה-19 של CPC- עוד סחר מקוון בינלאומי יביא לעוד סחר חוץ

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: יאנג יאנג, עריכה: אורי בן און
  • סין תקים יותר אזורי סחר אלקטרוני חוצי גבולות כדי להגביר את התחרותיות הגלובלית של סין, כך על פי החלטה שהתקבלה בישיבת מועצת המנהלים של מועצת המדינה בראשות ראש הממשלה לי קה-צ'יאנג ביום רביעי.
    בפגישה הוחלט לנצל את המומונטום החיובי שנוצר בעקבות הצלחת הניסוי של אזורי מסחר חוצי גבולות ולהעתיק את המודל לעוד ערים בעלות תשתית מתאימה, מערכת מסחר חזקה, ופוטנציאל לפיתוח מסחר אלקטרוני נרחב יותר. היוזמה המקורית נקבעה בשנת 2015 לאחר שהעיר האנגג'ואו כבר פעלה באופן מעשי בתחום ומאז הורחבה היוזמה לעוד 12 ערים כולל שנחאי, טיאנג'ין וצ'ונגצ'ינג.
    כמה משיטות העבודה שהצליחו יועתקו לרמה הארציות, כגון פיתוח של פלטפורמות שירות מקיפות ומקוונות הכוללות סליקה מותאמת אישית, שרותי לוגיסטיקה, החזר מס, תשלומים, גיוס כספים ושירותי בקרת סיכונים לצד פארקי תעשייה המספקים שרשרת שירותים מלאה.
    לפי נתוני משרד המסחר הסיני, 220 מדינות ואזורים ברחבי העולם באו במגע עסקי כלשהו עם רשת המסחר האלקטרוני הסיני חוצת הגבולות בשנת 2016, עם מחזור של 5.85 טריליון יואן (891 מיליארד דולר). עלייה של 28.2% ביחס לשנה הקודמת.
    הנפח הכולל של סחר החוץ באמצעות מסחר אלקטרוני חוצה גבולות ב-13 אזורי הניסוי המקוריים הגיע ל-163.7 מיליארד יואן בשנת 2016, עלייה של יותר מ-100 אחוזים לעומת השנה הקודמת. יותר מ-400 ספקיות שירות מצד שלישי הוקמו ו-20,000 עסקאות של מסחר אלקטרוני בוצעו באזורי ניסויי אלו.